Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Griffin, Pelicans'a yeni koç arayışında acele etmiyor!

New Orleans Pelicans'ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin, inanılmaz derecede yetenekli, ancak genç olan Pelicans takımı için mükemmel koçu bulma planını açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
New Orleans Pelicans'ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin, inanılmaz derecede yetenekli, ancak genç olan Pelicans takımı için mükemmel koçu bulma planını açıkladı.

Pelicans, geçtiğimiz hafta playofflarda başarısız olan başantrenör Alvin Gentry'nin işine son vermişti.

Sports Illustrated'dan Sam Amico'ya göre, Griffin muhabirlere şu açıklamaları yaptı:

"Bu aceleye gelecek bir şey değil. Tüm koç adaylarının halen bubble'da olmasıyla, NBA'de en çekici konumda olacağına inandığımız bir iş imkanımız var. Açıkçası, olmayabilecek bazıları da var. Çoğunlukla, konuşmak istediğiniz adayların çoğu, belirli koşullarda hala takımlarda. Zaman çizelgemizin bir kısmını, virüsün belirleyeceğini söyleyebilirim. Bu yalnızca Zoom görüşmeleri ile yapılmayacak. Ne zaman oturup birbirimizi gerçekten tanıyabileceğimize bağlı olarak, bundan sonra daha fazlasını öğreneceğiz."

Gentry, Pelicans ile beş sezonda 400 maç görev yapmış ve 175-225 serisi yakalamıştı (43,8 galibiyet yüzdesi). Griffin'in iş başında olması ve kadrodaki en parlak genç yıldızlardan birinin Zion Williamson olması ile, Pelicans'ın en iyi koç adaylarını seçmesi bekleniyor.