Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Griffin: "NBA, sezonu iptal etmemek için elinden geleni yapıyor"

New Orleans Pelicans genel menajeri David Griffin, ligin NBA sezonunun geri kalanını iptal etmek zorunda kalmamak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
New Orleans Pelicans genel menajeri David Griffin, ligin NBA sezonunun geri kalanını iptal etmek zorunda kalmamak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

Griffin, şu açıklamalarda bulundu:

"Her şey çok hızlı değiştiğinde, her şey bir akış durumundadır ve bence NBA'in işin sonunda nasıl olacağını söylemenin erken olacağını düşünüyorum. Kesinlikle biliyorum ki lig tekrar oynamaya geri dönme fikrine çok dikkat ediyor. Bir sezonu iptal etme fikri tamamen akıllarında değildir ve hayranlara bir ürünü nasıl teslim edebileceğimiz için mümkün olan her şeyi modelliyoruz."

"Açıkçası, hepimizin gelecekte bir sapmaya ihtiyacı olacak. Ama koronavirüsü kontrol altına aldığımızı düşündüğümüz bir noktaya gelene kadar, kapalı kalmaya devam edeceğiz. Umuyorum ki en kısa zamanda, daha erken dönebileceğimiz bir noktaya geleceğiz."

Başkan Adam Silver, ligin en az 9 Nisan'a kadar 30 günlük askıya alındığını açıklamıştı.

Başka raporlar, NBA'in sezonu Temmuz veya Ağustos'a götürse bile playoffları iptal etmemek için elinden gelen her şeyi yapacağını bildirmişti.