Greg Oden: "Ben de kendime 'bust' derdim"

Eski NBA oyuncusu Greg Oden, bir "bust" olarak adlandırılması hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Greg Oden: 'Ben de kendime 'bust' derdim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Şubat 2020 16:01
Eski NBA oyuncusu Greg Oden, bir "bust" olarak adlandırılması hakkında konuştu.

HoopsHype'tan Alex Kennedy ile yakın zamanda yapılan bir podcast röportajının bir parçası olarak Oden, "bust", yani beklentileri karşılayamamış bir oyuncu olarak etiketlenmesi hakkında konuştu.

Ohio State için oynarken popülaritesi artmaya başlayan Oden, Buckeyes (2006-07) ile tek sezonunda takımı Big Ten şampiyonluğuna taşımıştı.

NBA scoutları, boyalı alanda dominant bir güç olduğu için gözlerini Oden'a kestirmişti. Nihayetinde, Portland Trail Blazers onu 2007 yılında 1 numaradan draft etmişti. Ancak, dizinden mikrokırık ameliyatı geçirmiş olan Oden, 2007-08 sezonunun tamamını kaçırmıştı.

Sakatlıklar, sezon ilerledikçe Oden'in oyun süresini engellemeye devam etmişti. Sonuç olarak, Trail Blazers Mayıs 2012'de kendisini serbest bırakmaya karar vermişti. Ağustos 2013'te Miami Heat ile anlaşan Oden, ancak katkıda bulunan bir faktör olarak yer edememişti.

"O KELİMEYİ BEN DE KULLANIYORDUM"

Adil olsa da, olmasa da, çoğu NBA analisti Oden'ı bir "bust" olarak etiketliyor, ancak Oden bu şekilde görmüyor:

"Bunları okuyor musun?! Öncelikle, ben yorumları hiç okumam. Genellikle ilk üç yorumu okuyabilirim, o da genelde tanıdığınız insanlardır, ancak aşağı kaydırıp diğerlerini umursamam. Dürüst olmak gerekirse, 'bust' kelimesini, kendimden bahsederken genelde söylerdim. 'Bust olabilirim, ama bu başka birinin şahsi düşüncesi' diyerek etkisini bir şekilde azaltmış oldum.

"Bir fırsatım vardı ve işe yaramadı, talihsiz durumdu. Olması gerektiği gibi olmadı, ama aslında o günlerde iyi bir basketbolcu olduğumu düşünüyorum. 'Bust' kelimesi hakkında komik bir hikaye: YouTube'a gidip 'Greg Oden highlight videosu' yazarsanız, çıkan en iyi video 'Greg Oden: A Bust?' isimli bir video. Gidin izleyin. Ben izledim. Aslında çok izliyorum, kendim hakkında iyi hissettiriyor! (Gülüşmeler)"

Oden, NBA'deki kariyeri boyunca 105 maçta oynamış ve 8.0 sayı ortalama yakalamıştı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ