Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Green: "Savunmamız yok diyorlar, kişisel alıyorum..."

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, takım arkadaşı Kevin Durant'in takıma katılmasıyla ekibin savunma anlamında düşüş yaşadığına dair olan eleştirilerin kendisini bu konuda daha çok "gaza getirdiğini" açıkladı.

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, takım arkadaşı Kevin Durant'in takıma katılmasıyla ekibin savunma anlamında düşüş yaşadığına dair olan eleştirilerin kendisini bu konuda daha çok "gaza getirdiğini" açıkladı.

Draymond, Atlanta Hawks'a karşı kazandıkları maç sonrası "Herkes KD'yi aldığımızda savunmamızı da takas ettiğimizi söylüyor. Ben buna katılmıyorum. Aslında, savunmamız sahip olduğumuz uzunluk, hız ve atletizmle daha iyi bile oldu. Bu durum beni her şeyden daha çok kızdırdı. 'Savunmaları şimdi berbat olacak.' diyorlar ve ben bunu kişisel alıyorum. Yani bu durum beni her şeyden daha çok gaza getiriyor." açıklamalarında bulundu.

Dün geceki maç öncesi, Warriors ekibi rakiplerini ortalama %43 şut isabetinde tutuyordu ve bu rakam ligin en iyi 4. sırasında yer alıyordu. Green ve Durant ise ayrı ayrı maç başına 1.6 blok ortalama yakalıyor ve Golden State de maç başına koyduğu 6.4 blok ile ligin 2. sırasında.


7/24 NBA TÜRKİYE