Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Green: "Kawhi'ın Lakers'a gitmeyeceğini biliyordum"

Danny Green, uzun süreli takım arkadaşı Kawhi Leonard'ın geçen haftaki serbest oyuncu dönemi kararını beklemiş olsa da, kendisinin Los Angeles Lakers'a katılmayacağından emin olduğunu söyledi.

Danny Green, uzun süreli takım arkadaşı Kawhi Leonard'ın geçen haftaki serbest oyuncu dönemi kararını beklemiş olsa da, kendisinin Los Angeles Lakers'a katılmayacağından emin olduğunu söyledi.

Leonard, perde arkasında LA Clippers'a bir Paul George takasını ayarlattırmış ve kendisi için maaş boşluğunda 32 milyon dolarlık yer açmış olan Lakers'ı ve hem Finaller MVP'sini elinde tutup, hem de şampiyonluğunu tekrarlamak isteyen Raptors'ı reddetmişti. Ve Green, böylece Lakers'ın en büyük hedefi olmuştu.

Green'in açıklamaları şöyleydi:

"Her şeyin benim için bir şok olduğunu düşünüyorum. Kawhi'ın Clippers'a gitmesi o kadar kadar şok etmemişti tabii. Zaten onun bu rotaya (Lakers) geleceğini pek görmedim."

"Onun kendi rotasına gitmek istediğini düşünüyorum. Clippers ve Toronto arasında kaldığını sanıyorum. Sanırım geçirdiği yıl ve bu bu sezonda taraftarların neler getirdiğini görmesi sonrası, Toronto'yu geri çevirmenin zor olduğunu düşünüyordum. Ama evine daha yakın olmak istediğini de biliyordum."

"KARAR VERMEK ZOR OLMADI"

Green, kendi kararını nasıl verdiği sorulduğunda da, şu yanıtı verdi:

"Çok zor değildi. LeBron James ve Anthony Davis burada. Belli ki kazanan bir takım olduğunda ve kazandığınızda, mümkünse tekrar etmek istersiniz. Ama bu mümkün olmayacaktı. Olsa bile, benim için orada yerlerinin olduğunu sanmıyorum (Toronto'da). Böylece ligdeki en iyi diğer takım olarak düşündüğünüz yere gidersiniz. O da burasıydı."