Golden Joystick Awards 2020 Oylamaları Başladı

Gamesradar tarafından gerçekleştirilen The Golden Joystick Awards 2020 için oy verme süreci başladı. Bu yıl 38. defa düzenlenecek törende pek çok oyun ödül için mücadele edecek.

Hemen her alanda olduğu gibi oyun alanında da o yılın en iyileri tartışma konusu olabiliyor. Ödüller, yapımlar arasında en iyilerinin daha da öne çıkmasına ve gösterilen çabanın bir de kritik değerlendirmesi anlamında takdir edilmesine imkan sağlıyor.

Oyun sektörü için de uzun süredir devam eden ve oldukça da prestijli bir ödül var: The Golden Joystick Ödülleri. Bu yıl ödüller Gamesradar sponsorluğunda düzenlenecek ve aralarında Animal Crossing: New Horizons, The Last of Us Part 2, Ori and the Will of the Wisps gibi yapımlar mücadele edecek.

En Çok İstenen Oyun kategorisinde 12 aday

Ödüllerde oyunlar 18 farklı kategoride dağıtılacak. Her kategoride oyun severlerin oy verebileceği 8 farklı yapım bulunuyor. Yalnızca en çok istenen oyun kategorisinde 12 aday mücadele edecek. Kategorideki oyunlar ise şöyle:

Hitman 3,
Ratchet and Clank: Rift Apart,
Halo Infinite,
Resident Evil 8: Village,
Deathloop,
Horizon Forbidden West,
Kerbal Space Program 2,
Elden Ring,
Gotham Knights,
God of War: Ragnarok,
Starfield
The Medium

18 farklı kategori

Ödüllere bu yıl iki yeni kategori daha eklendi. En İyi Aile Oyunu ve En İyi Oyuncu Topluluğu kategorilerinin de dahil olmasıyla birlikte toplam kategori sayısı 18'e çıktı. Golden Joystick Ödülleri 2020 için oy verme süreci ise 2 Kasım'a kadar devam edecek. Oylamalar bu adresten yapılacak.

Ödül kategorileri ise:

En İyi Ses
En İyi Oyun Topluluğu
En İyi Aile Oyunu
En İyi Oyun Genişletmesi
En İyi Oyun Donanımı
En İyi Bağımsız Oyun
En İyi Çok Oyunculu Oyun
En İyi Yeni / Yayıncı
En İyi Hikaye Anlatma
En İyi Görsel Tasarım
Yılın Espor Oyunu
Yılın Mobil Oyunu
En Çok Aranan Oyun
Yılın Nintendo Oyunu
Yılın Xbox Oyunu
Yılın PlayStation Oyunu
Yılın PC Oyunu
Hâlâ Oynanan Oyun
En İyi Stüdyo
Yılın En İyi Oyunu olarak açıklandı.

Kaynak: webtekno


Sporx Anasayfasına Dön