Gobert, hakemlerden bıkmış!: "Kendi adaletimi dağıtırım..."

Rudy Gobert hakemler tarafından yeterince korunmadığını hissettiğini ve eğer gerekiyorsa kendi adaletini dağıtacağını söyledi.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Gobert, hakemlerden bıkmış!: 'Kendi adaletimi dağıtırım...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Aralık 2018 17:44
Rudy Gobert hakemler tarafından yeterince korunmadığını hissettiğini ve eğer gerekiyorsa kendi adaletini dağıtacağını söyledi.

Utah Jazz pivotu, NBA maçlarına hakemlik yapmanın kolay bir şey olmadığını bildiğini, ancak savunucuların kendisini incitmeye çalıştıklarında harekete geçilmesi gerektiğini belirtti.

Gobert, Pazartesi gecesi OKC Thunder'a karşı alınan 122-113 mağlubiyette, 21 dakikada beş faul almıştı:

"Bugün birisi kolumu tuttu, beni çekti - çok tehlikeli bir oyundu ve bana faul çalındı. Eğer adaleti benim sağlamam gerekecekse, onu yaparım. Umarım bunu yapmak zorunda kalmam. Sadece basketbol oynamak istiyorum."

"Kolay bir iş değil - bir NBA hakemi olmak kolay bir iş değildir. Çok zor ve oyuncuların faul almak için yaptıkları pek çok hile var. Kolay olmadığını biliyorum, Ama bu tehlikeli hale geldiğinde ve insanlar beni incitmeye çalıştığında, o anda sinirlenebilirim."

Şikayetlerini ve sıkıntılarını lig ofisine ve / veya hakem birliğine yöneltme imkânı olup olmadığı sorulduğunda, Gobert bunu yaptığını belirtti:

"Birkaç görüşme yaptık. Ama onlard için önemli olduğunu düşünmüyorum. Onlar işlerini yapıyorlar, ben işimi yapıyorum. Ama bilmiyorum. Bu noktada, bilemiyorum. Sadece basketbol oynamak istiyorum. Sadece basketbol oynayabilmek istiyorum. Bu kadar."
Tümü
TÜMÜ