Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Gilbert: "Bence Kyrie, Boston'dan ayrılacak"

Cleveland Cavaliers'ın sahibi Dan Gilbert, Cavaliers'ın geçmişte Kyrie Irving'i takas etmesine yol açan sebepleri anlattı.

Cleveland Cavaliers'ın sahibi Dan Gilbert, Cavaliers'ın geçmişte Kyrie Irving'i takas etmesine yol açan sebepleri anlattı.

Gilbert, şu açıklamaları yaptı:

"Takas işlemini yaptığımızda, yapmak zorunda kaldık. Hangi takım Kyrie'nin sezonun ardından ayrılabileceğini bilerek sözleşmesinde yalnızca bir yıl geçirmesini isterdi? Bu şartlar altında çok fazla geri dönüş 

Gilbert, Irving'in menajerinin, yıldız oyuncuyu sezonun çoğunda uzakta tutacak bir diz ameliyatı olabileceğini söylediğini de sözlerine ekledi:

"Menajeri bize eğer onu takas etmezsek, dizinden bir ameliyat geçirmesi gerektiğini söyledi. Yılın çoğunda kenarda olma ihtimali vardı. Doğru olduğu ortaya çıktı."

"BENCE KYRIE, BOSTON'DAN AYRILACAK"


Gilbert daha sonra Koby Altman'a (Cavs GM'i) takası gerçekleştirdiği için övgüde bulunarak, Irving'in Celtics'i bu sezon terk edeceğini düşündüğünü söyledi:

"Bilmiyorum, ama sanırım Kyrie Boston'dan ayrılacak. Biz de karşılığında hiçbir şey almayabilirdik. Koby'nin o takasta yaptığı tüm hamlelere geriye dönüp baktığımızda, bu takasta çok iyi iş çıkardık diyebilirim."