Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Giannis, şampiyonluğa kilitlendi: "Bir sürü film ve reklam teklifini reddettim"

Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, Milwaukee'de bir NBA şampiyonluğu kazanmaya odaklı olduğunu ve birçok kazançlı saha dışı fırsatlarını reddettiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, Milwaukee'de bir NBA şampiyonluğu kazanmaya odaklı olduğunu ve birçok kazançlı saha dışı fırsatlarını reddettiğini söyledi.

Antetokounmpo ve uzun süreli kız arkadaşı Mariah Riddlesprigger, bu hafta çiftin ilk çocuğunu karşıladı ve Giannis'in babalığın "insanı daha olgunlaştırdığını" söyledi:

"Kesinlikle beni motive ediyor. Mümkün olduğunca çocukların etrafında olmaya çalışıyorum; Öğrenmeye ve soru sormaya çalışıyorum. Heyecanlıyım. Bu heyecan verici. İşteyken ne olursa olsun, eve dönüyorsun ve mutlu oluyorsun çünkü küçük oğlun orada."

Giannis, ESPN'e bu yılın başlarında, oğlu doğduktan sonra takımdan önemli bir zaman uzakta kalmayı beklemediğini ve Milwaukee'ye 1971'den beri ilk şampiyonluğunu getirme hedefine kilitlendiğini söyledi:

"Asla. Yapacak bir işimiz var."

Yeni oğlunun göbek adı Charles, vefat etmiş olan babası Charles'ın adı. Thanasis doğmadan kısa bir süre önce, Charles aileyi Nijerya'dan Yunanistan'a taşımıştı.

"ÜNLÜ OLMAK BENİ HEYECANLANDIRMIYOR"

Giannis, bir "celebrity" olmakla ilgilenmediğini ise, şu ifadeleriyle dile getirdi:

"Ünlü olmanın, ön sayfada olmanın bununla birlikte getirdiği birçok şey olduğunu biliyorum, ama gerçekten beni heyecanlandırmıyor. Geri çevirdiğim bir çok şey var. Bu yıl filmleri, reklamları, sponsorluk anlaşmalarını geri çevirdim, çünkü gerçekten umrumda değil. Sadece kazanmak istiyorum. Takım arkadaşlarımın kazanmasına yardım etmek istiyorum. Bu şehre yardım etmek ve bir şampiyonluk getirmek istiyorum."

25 yaşındaki son MVP, NBA lideri 46-7 dereceli Bucks'ta bu sezon sayı (30.0) ve ribaund (13.5) ortalamalarında kariyerinin en iyi seviyesinde bulunuyor.