Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

George: "Clippers'a gelme nedenim, annemdi..."

LA Clippers süperstarı Paul George, Oklahoma City Thunder'dan Clippers'a geçmesinin sadece bir şampiyonluk için olmadığını, hasta annesinin yanında daha çok bulunabilmesinden ötürü olduğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com
LA Clippers süperstarı Paul George, Oklahoma City Thunder'dan Clippers'a geçmesinin sadece bir şampiyonluk için olmadığını, hasta annesinin yanında daha çok bulunabilmesinden ötürü olduğunu açıkladı.

George, ESPN'den Ramona Shelburne ile konuştu:

"İnsanlar bunun bir basketbol hamlesi olduğunu düşünüyor. Ve birçok nedenden ötürü, bir basketbol hamlesiydi. Ama temeli bu değildi. Bundan çok daha derindi."

Paul'un annesi sadece altı yaşındayken ciddi bir felç geçirmişti ve 36 yaşındaydı...

"Neredeyse bitkisel hayata giriyordu. Tanınmaz haldeydi, iletişim kuramıyordu, konuşamıyordu, gözleri göremiyordu."

George'un annesi neredeyse ölüyordu...

"TAMAMEN FELÇ OLACAĞINI SÖYLEMİŞLERDİ.."

"Annem olasılıklara her zaman meydan okumuştur, çünkü olasılıklar hep ona karşı olmuştur. Annemin tekrar yürümeyeceğini söylemişlerdi. Tekrar konuşmayacağını ve göremeyeceğini, tamamen felç olacağını söylemişlerdi. Ve tüm bunları reddetti."

"SEYAHATİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İSTEDİM"


George'un annesi hala hareket etmekte zorlanıyor. George, Fresno State Üniversitesi'ne girdiğinde, ailesi maçlarına katılmaya devam edebilmek için oraya taşınmıştı, ancak 2010 yılında Indiana Pacers tarafından draft edilince, işler yine zor hale gelmişti:

"Annem şikayet etmiyor. Ama onunla konuştuğuma göre, uçaklara binmesi ve seyahat etmesi zor oluyor. LA'de ona gelip babamla seyahat etmesini çok daha kolay hale getirebilmem, geri dönüp evde oynamak istememin en büyük nedenlerden biriydi."

George, 2018'de serbest oyuncu haline geldiğinde ayrılmayı düşünmeye başlamıştı. Lakers şampiyonluk için rekabet ediyordu, ancak onu takaslamayınca, PG sonunda Oklahoma City'ye gitmişti ve 2018'de yeniden imzalamaya karar vermişti.