Gasol: 'Yaz dönemim, Milli Takım için feda etmeye değer'

Gasol: "Yaz dönemim, Milli Takım için feda etmeye değer"

Marc Gasol, yorucu geçen bir basketbol yılına rağmen, yaz dönemini milli takım için feda etmenin "buna değdiğini" söyledi.

Marc Gasol, yorucu geçen bir basketbol yılına rağmen, yaz dönemini milli takım için feda etmenin "buna değdiğini" söyledi.

Gasol, geride kalan sezonda Toronto Raptors ile ilk NBA şampiyonluğunu kazanmıştı. Sonuç olarak, 34 yaşındaki pivot, 11 yıllık NBA kariyerinin en uzun sezonunu geçirmiş oldu.

Gasol yaz mevsimini vücudunu dinlendirmek için kullanabilirken, 2019 FIBA Dünya Kupası'nda İspanya için forma giymeyi tercih etti.

"BU BİZE YILLARCA GENÇKEN ÖĞRETİLEN BİR ŞEY"

Gasol, üç ay içinde iki şampiyonluk kazanma fırsatından şöyle bahsetti:

"Çok şanslıyım. Bu yaz milli takıma katılmanın fiziksel olarak kolay olmadığını biliyordum, çünkü sezonumuzu uzatıp şampiyonluğu kazandığımız için çok şanslıydık. Ama buna kesinlikle değer. Ve bunu sadece final maçında oynayacağımız için söylemiyorum."

"Bu taahhüdün üstesinden gelme sorumluluğu, takıma olan sadakat, uzun yıllar boyunca eski oyuncularla bize öğretilen değerler yüzünden. Şimdi bu mirası gelecek nesle geçirme sırası bizde. Bu yetenek değil. Bu sadece bir bağlılık, çünkü yaz aylarında 8, 10 hafta boyunca milli takıma geldiğinizde, çok kolay değil, çünkü oyununuz üzerinde çalışamazsınız, iyileşemezsiniz, 20 haftaya yakın boş zamanda olduğu gibi çalışamazsınız. Çok fazla zamana ve takım arkadaşlarına taahhüt veriyorsunuz. Ve tamamen buna değer."

Gasol'un, vücudunu taze tutmaya devam etmesi, gelecek sezon 82 maçlık bir sezon öncesi akıllıca olurdu. Ancak, NBA şampiyonu oyuncuyu memleketine olan bağlılığından çıkarmak çok zor olacaktı.