Gasol: 'İspanya'dan duyulan şüpheyi anlıyorum'

Gasol: "İspanya'dan duyulan şüpheyi anlıyorum"

Toronto Raptors yıldızı Marc Gasol, Çin'de yapılacak olan FIBA Dünya Kupası'nda birçok insanın İspanya'dan şüphe etmesinin sebebini anladığını belirtti.

Toronto Raptors yıldızı Marc Gasol, Çin'de yapılacak olan FIBA Dünya Kupası'nda birçok insanın İspanya'dan şüphe etmesinin sebebini anladığını belirtti.

Gasol, kendilerine güvenle oynadıklarında ellerindeki şansları ve İspanya milli takımının başarılı olması konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

The New York Times'tan Marc Stein ile röportajında Gasol, turnuvada ses çıkarmaya yetecek kadar yetenekli olduklarına inandığını ifade etti. Sırbistan, ABD Takımı için en büyük tehdit olarak görülse de, Gasol, İspanya'nın çocuk oyuncağı olmadığını söyledi ve takımın küçümsenmemesi gerektiği konusunda uyardı:

"Arkasındaki sebepleri anlıyorum. Ama herkesten çok çalışırsak ve takım olarak oynarsak, çok zarar verecek kadar yetenekli olduğumuzu düşünüyorum."

"Aynı tipte çok sayıda takım görüyorum, bu yüzden önemli olan zamanlama. Doğru anda zamanlama ve zirve yapmak, kendinden emin olmak. Bu adamlara her zaman söylediğim şey bu. Kendinden emin oyna ve kiminle oynadığımız konusunda endişelenme."

İspanya kısa süre önce, birçok çekilen yıldızı bulunmayan ABD Milli Takımı ile oynadığı bir maçta yenilgiye uğramıştı. Buna rağmen Gasol, maçların önemli olduğu zamanda kendisinin ve takım arkadaşlarının daha iyi oynamaya hazır olacağı gerçeğini bilerek, bu hazırlık maçındaki yenilgiyle sarsılmadı.