Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Garnett: "Kyrie, Boston için yeteri kadar 't*şaklı' değildi"

Efsane oyuncu Kevin Garnett, Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving'in Boston için "yeteri kadar t*şaklı" olmadığını iddia etti.

Efsane oyuncu Kevin Garnett, Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving'in Boston için "yeteri kadar t*şaklı" olmadığını iddia etti.

Kyrie'nin Celtics'i Nets için bırakma kararı, bu yaz NBA taraftarlarının eleştirileri ile karşılanmıştı. Celtics ikonu Garnett için Irving, Boston için yeteri kadar "t*şaklı" değildi.

Garnett, Irving'in yeterli mental yapıya sahip olmadığını düşündüğü Celtics'i terk etme kararına şaşırıp şaşırmadığı sorulduğunda doğrudan bir cevap verdi:

"Hayır. Boston zorlu bir şehirdir. Orada olmak için bazı büyük t*şaklara sahip olmalısınız. Orada olmayı istemelisiniz. İnsanlar da sizin için bunu ister. Bu yüzden Paul (Pierce) bunun için mükemmel. Paul her seferinde son şutu ister. 14'te 0 isabetle oynasa bile, 'Biliyorum, ama onlar istiyor' derdi."

"NETS YERİNE KNICKS'E GİTMELİLERDİ"


Bir zamanlar Nets için oynayan Garnett, Irving ve Kevin Durant'in yanlış New York ekibine katıldığını düşündüğünü de ekledi:

"Nets'e gitmişlerse, dürüst olmak gerekirse, Knicks'e gitmelerini tercih ederdim. Ben hiç Knicks hayranı falan olmadım. Ama şehre gelip domine etselerdi, New York'a gelen ilk süperstar olup takılması her şeyden daha büyük olurdu. Bunu söylediğimi unutmayın. Bu şehirdeki herhangi bir umut ışığı, zirveye ulaşır. İnsanlar bunu bekliyor."

Nets, sağ omzundaki sakatlıktan ötürü, son maçlarda Kyrie'siz devam ediyor. Durant'in de bilindiği gibi bir Aşil sakatlığının iyileşme sürecinde olduğu için, bu sezonu komple kaçırması bekleniyor. Yine de Brooklyn, bu sezonun ilk 20 maçında 10-10'luk bir seride bulunuyor.