Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Garnett: "Bulls'un Jordan'a nasıl davrandığını gördüm, orayı istemedim"

Efsane oyuncu Kevin Garnett, NBA kariyeri boyunca Chicago Bulls için asla oynamak istemediğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Efsane oyuncu Kevin Garnett, NBA kariyeri boyunca Chicago Bulls için asla oynamak istemediğini söyledi.

Lise basketbolunu Chicago'da oynamış olan Garnett, Bulls'un sahibi Jerry Reinsdorf'un Michael Jordan'a kariyerinin sonuna doğru davranma şeklinin, Chicago için oynamak istememesinin ana nedeni olduğunu belirtti:

"Bulls'la imzalamaya hiç yakın olmadım. Hiç. Gerçekten bir nedenim yok. Asla bir fırsat olmadı ve doğrusu Jerry'nin (Reinsdorf), Mike'a nasıl davrandığını görmüştüm. Ve tüm oyuncular bunu akıllarında tutarlar."

"En büyük oyuncuya bile böyle davranırsanız... En büyük oyuncunun geri dönüp takım hissedarı olma şansı bile olmadı. Bulls'u inşa etmek için yaptığı o kadar yatırıma rağmen, geri dönüp faydasını elde etme şansı bile olmadı. İşte oyuncular bunu görüyor ve hatırlıyor, ya da akıllarının bir köşesinde oluyor. En azından benim için durum böyleydi."

"Ama Bulls'un neden hiç serbest oyuncuları alamadıklarını bilmiyorum. Bilemiyorum. Ama kim bilir? Artık zaman değişti. Zach LaVine'e selam olsun, o işini yapıyor. Bakalım o çekirdeği bir arada tutacaklar mı?"

LeBRON, WADE, BOSH VE MELO'YU KAÇIRDILAR...


Bulls'un geçmişinde, her zaman büyük serbest oyuncuları alamama durumu bulunuyor. 2010 yazında LeBron James, Dwyane Wade ve Chris Bosh'ı kaçıran ekip, bunun yerine Carlos Boozer'ı almıştı.

2014 yılında Bulls, Carmelo Anthony almaya yakın olsa da, New York Knicks kendisiyle yeniden anlaşmıştı. Bu sezonun başlarında Anthony, birinin ona kapalı kapılar ardında Bulls ile imzalamamasını söylemiş, sebebi olarak da o dönemin Bulls koçu Tom Thibodeau ve Derrick Rose'un orada uzun vadede kalmayacağını söylediğini belirtmişti.

Thibodeau 2014-15 sezonundan sonra görevden alınmış, Rose ise 2016 yazında Knicks'e takas edilmişti.