Galatasaray'ın kaderi UEFA Avrupa Ligi

Kupada önceki sezon yarı final oynayan E.Frankfurt'un Jovic ve Heller'den 110 milyon euro kazanması Aslan'ın iştahını kabarttı. Sarı-kırmızılılar üst turlara yükselerek Marcao, Luyindama ve Emre Kılınç gibi isimleri satmanın hesaplarını yapmaya başladı. Galatasaray bu sezon oyuncularını parlatmak için UEFA Avrupa Ligi'ni büyük bir fırsat olarak görüyor.

Haber; Milliyet
Galatasaray'ın kaderi UEFA Avrupa Ligi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Eylül 2020 10:58
Galatasaray bu sezon UEFA Avrupa Ligi'ne farklı bir gözle bakıyor. Cim-Bom, Avrupa'nın iki numaralı kupasını önemli bir vitrin olarak değerlendirmenin hesaplarını yapıyor.

Bir önceki sezon UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final oynamasına rağmen Eintracht Frankfurt'un Luka Jovic ve Sebastien Heller'i vitrine çıkarması ve iki oyuncunun satışından 110 milyon euro bonservis bedeli kazanması Aslan'ın referansı oldu.

Sarı-kırmızılılar potansiyeli yüksek bazı oyuncularının burada ciddi anlamda değerleneceğini düşünüyorlar. Bunların başında Marcao, Luyindama, Emre Kılınç gibi isimler geliyor. Bu futbolcuların turlar geçildikçe değerleneceği ve önemli teklifler geleceği tahmin ediliyor.

Yine düzenli oynaması durumunda Taylan Antalyalı için de UEFA Avrupa Ligi önemli bir fırsat olarak görülüyor. Mbaye Diagne'nin transfer borsasına girmesi için de Avrupa Ligi'nin değeri öne çıkartılıyor. Senegalli yıldız, Neftçi Bakü maçında startı vermiş ve iki gol atmıştı.

Galatasaray bir taraftan Avrupa'da tekrar eski başarılarına ulaşmayı arzularken diğer yandan ise kadrosunun değerlenmesini umut ediyor. Sarı-kırmızılı futbolcuların da Avrupa Ligi'ni çok önemsediği ve mümkün olduğunca yollarına devam etmek istedikleri bildirildi.Tümü
TÜMÜ