Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'ın altyapısında yetişti, Florya'da "6 işareti" yaptıGalatasaray'ın altyapısında yetişen ve 2016'da takımdan gönderilen Gökhan Çıra sosyal medyada çok konuşulan bir harekete imza attı.

Ayrıldıktan sonra önce Beylerbeyi ardından da Diyarbekirspor'un yolunu tutan Gökhan Çıra, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin önünde Fenerbahçeli forma ile poz vererek "6" işareti yaptı ve çektirdiği fotoğrafı sosyal meyda hesabından paylaştı.

Cinsiyet değiştirip kadın olan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci (33), ile aşk yaşayan ve sık sık gündeme gelen Gökhan Çıra, Galatasaray taraftarından şiddetli tepkiler görünce bu paylaşımı kaldırdı.

SELİN CİĞERCİ İLE EVLENECEK

Cinsiyet değiştirip kadın olan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci (33), futbolcu Gökhan Çıra'yla (22) evlenmeye hazırlanıyor.

İşte Cengiz Semercioğlu'nun 2017 Aralık'taki röportajından kesit

GÖKHAN ÇIRA: HAYATIMDA iLK KEZ AŞIK OLDUM

Gökhan'la tanışmanız nasıl oldu?

- Gökhan bir dönem Galatasaray'da oynamıştı. Ama çok eski bu anlattığım olay. Ben daha ameliyatlı değildim. Gökhan bana bilmeden mesaj attı. Fakat benimle görüşmedi. Sürekli mesajlaşıyorduk. Benim hayatıma az önce bahsettiğim futbolcu girdi. O ilişkim bittikten sonra Gökhan'la bir yerde karşılaştık. Ben ameliyat olmuş, pembe kimliği filan almıştım o zaman. Gökhan'ı görünce "Ne kadar yakışıklısın, çok değişmişsin" dedim. Fotoğraflarında küçük duruyordu. O zaman 18 yaşındaydı, şimdi 22 yaşında. Karşılaştıktan sonra mesaj attım. Ama benim mesaj attığıma inanmamış.

Neden inanmadın?

- Gökhan Çıra: İnanmadım. Snapchat'ten mesaj attı bir de. Telefon numarasını istedim. Sesini tanıyordum, inanmak için aramak istedim. Aradım ve sesini duyunca inandım. Sonrasında da görüşmeye başladık.

- Selin Ciğerci: Ben ilk başta istemedim. "Ne kadar olgun olabilir ki, ne paylaşabilirim onunla" diye düşünüyordum. Gökhan o zaman Beylerbeyi Spor'da oynuyordu. 

Gökhan'a 6-7 ay boyunca hiç yüz vermedim. Kendimi engelledim. Yaşı da benden küçük sonuçta. Onu tanımaya başladıktan sonra düşüncelerim değişti. Ailemden sonra bana en çok ilgi gösteren insan Gökhan'dır. Geçtiğimiz yaz havuzdan kaptığım bir enfeksiyon nedeniyle neredeyse ölüyordum. Yoğun bakımda yattım. Gökhan kaldı yanımda. Annemler geldi gitti ama Gökhan hep kalmak istedi benimle.

Gökhan, bu ilişkiye başlarken içinde hiç korku var mıydı? İnsanların tepkisinden çekindin mi?

- Gökhan Çıra: İlla ki her insanın korkuları vardır. İlk başlarda sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşmadık. Göz önündeki mekanlardan da kaçıyorduk. Sonra bir gün "Çok mutluyum ve bu yüzden benim yanımda olmayacak insan varsa olmasın" dedim. 

İstemeyen arkadaşlarım oldu. "Buyurun kapı orada! Benimle siz yaşlanmayacaksınız" dedim. Çok yakın arkadaşlarım h,l, yanımda duruyor. Karşı duran kimseyi yanımda istemiyorum. Ama saygı duyacaksan buyur gel.

Ailenin tepkisi nasıl oldu? Nerelisiniz bu arada?

- Gökhan Çıra: Ailem Ordu'da yaşıyor. Aslen Tokatlıyız. Her insanın böyle bir şeyi kaldırması kolay değil. Ama şuna inanıyorum; Selin'i tanısalar çok sevecekler. Bunu söyleyen çok da arkadaşım var. Selin'e karşı olan arkadaşlarım bile tanıştıklarında onu çok sevdi. Ailem biliyor.

Babam daha önceden biliyordu. Annem geçen perşembe öğrendi. Sordu, gerçek olduğunu söyledim. Babam anneme söylememiş. Anneme "Benim arkamda durun, hiçbir zaman yüzünüzü kara çıkarmadım" dedim. Ben böyle söyleyince biraz ağladı, "Sana güveniyorum" dedi.

Babam "Her zaman arkandayım" dedi. Biz üç kardeşiz. Abim Selin'i biliyordu. O bana "Bize kim amca diyecek" dedi. Ben de ona "Peki ben bundan sonra kimi seveceğim? 

Sizin zorunuzla Selin'den ayrılırsam beni kaybedeceksiniz, bunu kabul ediyor musunuz?" diye sordum. Bir de bazı haberler çıkıyor, sözde Selin'le parası için birlikteymişim! Hiçbir zaman öyle bir düşüncem olmadı benim.

- Selin Ciğerci: Hiç alakası yok. iPhone X'imi bile Gökhan aldı. Ben kendimi hiçbir zaman kullandırmam.

- Gökhan Çıra: Ben hayatımda ilk kez ,şık oldum. Ailemin bu duruma alışması biraz zaman alacak.

Sen Diyarbakır'da oynarken Selin maçlara geliyordu. Seyircinin tepkisi nasıldı? Diyelim ki gol kaçırdın, hoşuna gitmeyecek bir tezahüratın gelmesinden korkmuyor musun?

- Gökhan Çıra: Futbol böyle bir şey. Kötü gittiği an futbolcu suçlanır. Eşini de buna dahil ederler. Hele bir de eşin cinsiyet değiştirmişse hemen laf ederler.

Ama takım iyi giderse ben de Selin de başlarının üzerinde taşınırım. Diyarbakır'dayken herkes biliyordu. Ama kötü bir maçta taraftar beni istemediğini söyledi. Bir anda "Özel hayatına karışamazsınız" diyen insanlar da çıktı ve bana destek oldu. Ben arada kalmamak için ayrılmak istedim. Selin'i genel olarak çok seviyorlardı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın