Galatasaray'da Sabri ve Engin Baytar krizi!

Ga­la­ta­sa­ray’da kad­ro dı­şı bı­ra­kı­lan isim­ler­den Sab­ri Sa­rı­oğ­lu’ndan son­ra En­gin Bay­tar da ta­kım­dan ay­rıl­ma­yı dü­şün­mü­yor. Tec­rü­be­li fut­bol­cu, ken­di­si­ne yurt­dı­şın­dan trans­fer tek­li­fi gel­me­di­ği sü­re­ce ku­lüp­te kal­ma­yı ka­fa­sı­na koy­du.

Haber; Bugün
Abone Ol
Galatasaray'da Sabri ve Engin Baytar krizi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Temmuz 2014 10:11
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli’nin takımın başına gelir gelmez yaptığı ilk icraat neşteri vurmak ve 10 kişiyi kadro dışında bırakmak olmuştu. Sabri Sarıoğlu, Engin Baytar, Gökhan Zan, Eboue, Dany, Yiğit Gökoğlan, Ontivero, Sercan Yıldırım, Kaan Baysal, Endoğan Adili İtalyan teknik adam tarafından Avusturya’ya götürülmedi. Bu isimler arasından sadece Sercan Yıldırım, Balıkesirspor’a transfer olurken diğerlerinin hiçbir yere gitmeye niyetinin olmadığı kaydedildi.

Her gün Florya’da çalışıyorlar

Florya’da her gün çalışmalar yapan kadro dışı isimlerden biri olan Engin Baytar, yakın çevresine yaptığı açıklamada, “Galatasaray’ı çok seviyorum. Takımla 1 yıl daha kontratım var. Yurt dışından iyi bir teklif gelmediği takdirde ayrılmayı kesinlikle düşünmüyorum. Hocanın bana şans vermesini bekleyeceğim” dediği öğrenildi. Deneyimli oyuncu 1 milyon 100 bin dolar garanti ücret alıyor. Sabri Sarıoğlu’nun da takımdan ayrılmayı düşünmediğini çevresiyle paylaştığı kaydedildi. Kadro dışı kalan ve takımda kalmayı düşünen bu 9 ismin Sarı-Kırmızılılar’a maliyeti yıllık 22 milyon TL civarında olacak.

Kadro dışıların yıllık ücretleri

Oyuncu YILLIK ÜCRET
Eboue: 2.200.000 euro
Sabri Sarıoğlu: 1.250.000 euro
Dany: 1.200.000 euro
Endoğan Adili: 400 bin euro
Ontivero: 350 bin euro
Kaan Baysal: 150 bin euro
Gökhan Zan: 1.100.000 Dolar
Engin Baytar: 1.100.000 Dolar
Yiğit Gökoğlan: 1.000.000 TL

Galatasaray bu sezon 9 futbolcuya yıllık ücret olarak 22 milyon TL civarında bir ücret ödeyecek.
Tümü
TÜMÜ