Galatasaray Espor'da eski oyunculardan maaş isyanı!

Galatasaray Espor'un League of Legends eski oyuncusu Hioss, 2019 Kış Mevsimi dönemi ödemelerini alamadığı için sosyal medya üzerinden isyanda bulundu. Sarı kırmızılı ekibin bir başka eski oyuncuları Taikki ve Godbro ise aynı sorunu kendilerinin de yaşadığını belirtti.

Galatasaray Espor'da eski oyuncular maaş konusunda yaşadıkları sıkıntılardan dolayı isyan bayrağını çekti. 2019 Kış Mevsimi sezonunda takımın üst koridor rolünü üstlenen Emircan "Hioss" Hazar, yaklaşık 2 aydır ödemelerle ilgili mail attığını ancak bir türlü geri dönüş alamadığını açıkladı.

Hioss'un sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderi kısa süre içerisinde büyük ilgi görürken, eski takım arkadaşları Taikki ve Godbro oyuncuya arka çıktı. 

Şimdilerde Bursaspor Esports forması giyen Taikki, Galatasaray forması giyerken yaşanan sorunlar nedeniyle bir türlü galibiyete odaklanamadığını belirterek, "Maaşını geç aldığın ve yönetiminden cevap alamadığın bir organizasyonda yer alırken galibiyete odaklanmak zor oluyor. Sanırım Galatasaray Espor böyle çalışıyor." açıklamasında bulundu.

Taikki'nin yanı sıra Galatasaray Espor'un eski orta koridor oyuncusu Godbro'da konuya sessiz kalmadı. Eski takım arkadaşına destek veren Godbro, maaş konusunda yaşanan olaylardan dolayı Galatasaray Espor'a bir türlü odaklanamadığını söyledi.

Galatasaray Espor cephesinden konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmezken, sosyal medya üzerinde birçok espor tutkunu yaşanan tatsız olayın giderilmesi gerektiğini belirtti. 

Sporx Anasayfasına Dön