Galatasaray açıkladı: Belhanda'nın çenesinde kırıklar...

Galatasaray, Younes Belhanda'nın çenesinde kırıklar tespit edildiğini ve operasyon geçirdiğini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Galatasaray açıkladı: Belhanda'nın çenesinde kırıklar...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Eylül 2019 17:36
Galatasaray, Younes Belhanda'nın çene sağı ve çene solunda kırıklar tespit edildiğini, sabah saatlerinde başarılı bir operasyon geçirdiğini açıkladı.

İşte Galatasaray'dan yapılan açıklama:

"Süper Lig'de Kasımpaşa ile oynanan maçın 90. dakikasında çenesine aldığı darbe sonrası ilk müdahalesi saha içinde yapılan ve kırık şüphesiyle maçın ardından sponsor hastanemiz Liv Hospital'a kaldırılan oyuncumuz Younes Belhanda'nın yapılan tetkiklerinde çene sol taraf mandibula kemiğinde ve çene sağ taraf ön bölgede olmak üzere iki kırık tespit edilmiştir.

Oyuncumuz, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği doktorlarından Doç. Dr. Zeynep Sevim başkanlığında bugün sabah erken saatlerde başarılı bir operasyon geçirmiştir."

BELHANDA, MAÇIN ADAMI SEÇİLMİŞTİ

Galatasaray - Kasımpaşa maçının istatistikleri sonucunda yapılan değerlendirmede maçın adamı seçilen Belhanda, %94.5 başarılı pas isabeti ile dikkat çekti. Kasımpaşa maçında girdiği 12 ikili mücadelenin 7'sini kazan ve rakip ceza sahasında tehlike yaratabilecek 4 kritik pas yollayan Belhanda, maçı 1 isabetli şutla tamamladı.

Kasımpaşa karşısında Belhanda'nın performansını değerlendiren Şansal Büyüka da, Belhanda'nın hakkını da teslim etmek gerekiyor. Biraz istekli ve konsantre olduğu zaman Galatasaray'ı çok iyi yönlendiriyor ve takıma bütük bir coşku veriyor. Galatasaray rakip alanda ve hücuma çıkarken bu kadar etkiliyken, orta sahası ve savunmasında halen rakibin kalesine çok kolay gelmesine izin veriyor" dedi.
Tümü
TÜMÜ