Futbolcular, Emery'nin gidişini olumlu karşıladı

Unai Emery'e görevinden alındığı kararı, 10 dakikalık bir toplantı sonucunda iletildi. Arsenalli futbolcular, bu haberi olumlu karşıladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Futbolcular, Emery'nin gidişini olumlu karşıladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Kasım 2019 01:54
Arsenal'deki görevine son verilen Unai Emery'e bu kararın nasıl iletildiği ve futbolcuların bu haberi nasıl karşıladığı İngiliz gazetelerine yansıdı.

Perşembe akşamı, Emirates açıldığı günden bu yana ilk kez bu kadar boş tribünler önünde oynanan Eintracht Frankfurt maçında gelen 2-1'lik mağlubiyet sonrası Unai Emery hakkında karar verildi.

HER ŞEY 10 DAKİKADA SONA ERDİ

Mirror'dan John Cross'un haberien göre; Unai Emery, sabah saatlerinde antrenman için Colney'deki tesislere gitti. Üzerine değişmek için odasına gitmeye hazırlanırken, acil bir toplantı için yönetim odasına çağrıldı.

Emery odaya girdiğinde, Arsenal Futbol Direktörü Raul Sanllehi, Teknik Direktör Edu ve Yönetim Direktörü Vinai Vekatesham'ı gördü. Kendisi ve tüm ekibinin görevden alındığı kararı, Sanllehi tarafından Emery'e iletildi.

Kararın iletilmesi üzerine Emery, tüm yönetim kademesiyle el sıkıştı ve sarıldı. Toplantı, 10 dakika sürdü.

Toplantı sonrası yeni menajer hakkında karar vermek için Sanllehi ve Venkatesham, kulüp sahibi Stan Kroenke ve oğlu Josh ile buluşmak için özel jetle Colorado'ya gitti.

FUTBOLCULAR, KARARI OLUMLU KARŞILADI

Futbolcular antrenman için Colney'deki tesislere geldiğinde ve tüm takım toplandığında karar kendilerine iletildi. Geçici menajer olarak ise Freddie Ljungberg'in atandığı bildirildi.

Futbolcular, alınan bu kararı olumsuz bir şekilde karşılamadı. Evening Standard'dan James Olley'nin haberine göre, futbolcuların birçoğu zaten Emery'e olan saygısını yitirmişti ve bu kararı olumlu karşıladı.

 Tümü
TÜMÜ