MHK'den Cüneyt Çakır'a büyük destek!

Derbideki kararlarıyla hedef tahtası olan hakem Cüneyt Çakır'a MHK Başkanı Zekeriya Alp destek verdi

Haber; Sabah
Abone Ol
MHK'den Cüneyt Çakır'a büyük destek!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Aralık 2013 09:02
Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında son dönemin en iyi derbilerinden birine sahne olan ve atılan 6 golle büyük bir heyecanın yaşandığı karşılaşmada, verdiği kararlarla çok tartışılan hakem Cüneyt Çakır'a destek geldi.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, eleştirilerin odağına oturtulan hakemine sahip çıkarak, çok iyi bir yönetim gösterdiğini söyledi.

"KADIKÖY'DE SÜPER BİR MAÇ OLDU"

Böyle derbilerde hakemlerin eleştirilmesinin doğal olduğunu söyleyen Zekeriya Alp, bu tür konuşmalara kulak asmadıklarını belirterek, Çakır'ın doğru kararlar verdiğini vurguladı. "Kimsenin ne dediği beni ilgilendirmiyor" diyen MHK Başkanı, "Beni ilgilendiren tek şey şudur; Kadıköy'de süper bir maç oldu, süper bir yönetim izledik. Çok kritik pozisyonlar vardı ancak bunca kritik pozisyonun olduğu bir maçı hakem Cüneyt Çakır dört dörtlük yönetti. Verdiği kararlar doğruydu" şeklinde konuştu

8.2: SINIFI GEÇTİ

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'in çok beğendiği hakem Cüneyt Çakır, karşılaşmanın gözlemcisinden de geçer not almayı başardı. 90 dakika boyunca 2 kırmızı, 8 de sarı kart gösteren FIFA kokartlı Çakır'a, Kadıköy'de gözlemci olarak görev yapan Erol Ersoy'un 8.2 puan verdiği öğrenildi.

İKİ OTORİTE ÇAKIR'I YORUMLADI

AHMET ÇAKAR
PENALTIYI VEREMEDİ!
MHK bu maçı Cüneyt Çakır'a vermekle doğru karar aldı. Çakır hem Türkiye'nin en iyisi hem de dünyanın sayılı hakemlerinden. Maçta 7-8 tartışmalı pozisyon var. Ama Çakır iki tanesinde hatalı. Meireles'e verdiği kırmızı yüzde yüz doğru. Emenike'nin ofsayt diye sayılmayan golünde, yardımcı hakem doğru karar verdi. Necip'in ikinci sarıdan atılması ise yanlış. Orada Caner, Necip'i, Necip de Caner'i çekiyor. Karşılıklı bir çekme var. Maçın son bölümünde Fenerbahçe korner kullanırken Mustafa Pektemek topa yükseldi ve açık olan sol koluyla topu kesti. Çakır 'devam' dedi. Oysa top kornerden geliyordu ve Pektemek'in topu açık koluyla kesmesi mutlak penaltıydı. Ama Çakır veremedi.

ERMAN TOROĞLU
NECİP'İ ATMAMALIYDI!
Çakır verdiği çoğu kararda haklı. Ama Necip'in kırmızısında haksız. Peki Çakır bu kararı nasıl verdi? Çok basit. Fener'den attığı futbolcu yani Meireles son derece doğru. Ama hem F.Bahçe takımından hem de tribünden inanılmaz baskı var. Beşiktaş'tan biri eksiltilmeli. Hep eski kafa. F.Bahçe'nin 37'de attığı ikinci gol ofsayt değil. Çakır, Emenike'ye bir sarı kart gösteriyor. Seyretsin görsün. Ya kırmızı vereceksin ya sarı da vermeyeceksin. Maçın iki tane ana kritik noktası var. Biri Necip'in atılması. Devamında ikincisi ise Kuyt'ın faul yaptığı gerekçesiyle sayılmayan gol. Bence orada faul yoktu.


Tümü
TÜMÜ