Ünal Aysal bombaladı! "Bazı takımlar..."

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da başkan Ünal Aysal Divan Kurulu Toplantısı'nda çok sert açıklamalar yaptı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Sporx.com
Abone Ol
Ünal Aysal
Ünal Aysal
13 Kasım 2013 16:00
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Divan Kurulu'nun Kasım ayı toplantısında gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızılı ekibin son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar sonrası eleştirilerin hedefi olan Ünal Aysal, Fenerbahçe derbisi ve futbol takımı hakkında net ifadeler kullandı.

İşte Aysal'ın Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmanın satır başları; 

"ATATÜRK ÇOCUĞU OLARAK..."

"Galatasaray markası Atatürk'ten sonra İstanbul gibi.. Ben bir Atatürk çocuğu olarak Atatürk'ü hiçbir şeyin altına koymadım. Belirtmek isterim..."

"Birçok dalda mali ve sportif başarılara imza attık. 2011 yılının öncesi birkaç yıllık kötü dönemden geçen camiamız tekrar kıskanılan bir duruma geldi. Bazı kulüpler sadece Galatasaray kompleksiyle yaşıyor. Hele Şükrü Saracoglu'ndaki bazı son görüntüler bazı kulüplerin Galatasaray düşmanlığı ile beslendiğini gösterdi.""KİMSE KUSURA BAKMASIN"

"Geldiğim günden bu yana yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim. Ve de verdiğim sözlerin 2014'te ana hatlarıyla tutturulacağına inanıyorum. Kimse kusura bakmasın. Bu kıskançlık onlar açısından yine sürecek."

"Galatasaray'ın üstün başarılarını sürdürüelebilir kılmak için bugünlerde herkese karşı mücadele vererek gerçekleştirmeye çalışıyoruz."

"Galatasaray'ın aleyhine davranan kurumlar, federasyonlar, basın kuruluşları, sosyal medya kanalları bunlardan sadece birkaçı. Biz ilk günden bu yana bunlarla savaştık ve her savaştan başarıyla çıktık."

"İNSAFSIZCA SORGULANDIĞIMIZ..."

Kendi dostlarımız tarafından yalnız bırakılıp, insafsızca sorgulandığımız durumlara karşı verilen mücadele hiç bir taviz vermeden devam ettik. Takdir ve iltifat beklemedim. Hiç bir başarıyı kendime ipoteklemedim. Camiam için tüm çabalarım Galatasaray'a faydalı olmak içindi. Böyle de devam edecek.

"Amacım sizlere sitem etmek değil. Amacım iyi günde de köyü günde de bu kulüp için çalışan, düşünen bir camia olduğumuzu bir kez daha kendimize hatırlatmaktır."

"Biz ve bizden sonra bu sorumluluğu yüklenecek yoldaşlarımızın hem camiamızın hem de bu ülkenin gururu olmayı sürdüreceğiz. Sizlere birlik ve beraberlik dileklerimi sunarkan, en büyük gücümüzün bu birliktelikten geldiğini söylemek isterim."

Tümü
TÜMÜ