•  
  Güneş'in kafasındaki o yeni hücum hattı 3'lüsü
 •  
  Beşiktaş'tan iki isim için KİRALIK teklifi; transfer
 •  
  G.Saray'da 3 milyonluk TRANSFER hediyesi var
 •  
  G.Saray'dan M.City'e 17'lik yıldız için teklif!
 •  
  Şimdiden tek bir kuruş bile ödemeden transfer

Mancini gidecek mi? Çok net bir cevap

Galatasaray Kulübü CEO’su Lütfi Arıboğan, Roberto Mancini hakkında çıkan spekülasyonlara son noktayı koydu.

Kaynak: Bugün
Mancini gidecek mi? Çok net bir cevap
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Kasım 2013 10:24
Galatasaray Kulübü CEO’su Lütfi Arıboğan, Kopenhag maçında tutuklanan 3 taraftarın mahkemesi için dün sabah Danimarka’ya gitti. Arıboğan burada Bugün gazetesine açıklamalarda bulundu.

"İSTERSE GİDER, MADDESİ YOK!"

Sarı-Kırmızılı takımın teknik direktörü Roberto Mancini’nin, sezon sonunda görevi bırakıp İtalya Milli Takımı’nın başına geçeceğine dönük iddialara bir kez daha yanıt veren Arıboğan, Cimbom’un art arda oynayacağı 3 kritik maçla (Sivas, Real Madrid, Kasımpaşa) ilgili değerlendirmeleri de yanıtladı. İşte, son yönetim kurulu toplantısında, Florya’yı devralması kararlaştırılan Arıboğan’ın bu konulardaki açıklamaları:

“Teknik direktörümüz Roberto Mancini’nin, İtalya Milli Takımı için ülkesinde ismi geçmiş olabilir. Bu doğal bir durum. Ama sözleşmesinde, İtalya Milli Takımı’ndan teklif gelirse gider diye bir madde yok. Bu kadar net. Konu, o zaman da speküle edildi ama anlaştığı gün aynı açıklamayı yaptık. Mancini, başarılı ve değerli bir teknik direktör. Tabii ki başka takımlar tarafından da istenmesi doğal. Buna İtalya Milli Takımı da dahil ama bizimle sözleşmesi var.”

"HER MAÇ ÖNEMLİ"

Bizim için her maç önemli. Haftalık duruma göre teknik direktörümüzün konumunda değerlendirme yapmıyoruz. Sonuçta Mancini ile 3 yıllık anlaşmamız var. Biz Mancini konusunda önümüzdeki 3 haftaya değil, 3 yıllık sözleşmeye bakıyoruz.

EĞİTİMLERİ KURTARDI!

5 Kasım’da Kopenhag ile Danimarka’da oynadığı Devler Ligi maçı sonrası taraftarlar Mehmet Karahan, Cihan Balı ve Ali Büyükdoğan tutuklanmıştı. Duruşma dün Kopenhag’da görüldü. Üçü de serbest bırakıldı. Galatasaray CEO’su Lütfi Arıboğan da duruşmayı yerinden takip etti. UltrAslan Avrupa Koordinatörü Yardımcısı İbrahim Bayram ise birçok Avrupa ülkelerinde kurban keserek, kutlamalar yapılacağını söyledi.

1) Süreç şöyle gelişti Savcı, Mehmet Karahan’ın “Elinde havai fişekle özel güvenlik görevlisini tehdit etmek” suçundan ceza yasasının 266’ncı, yabancılar yasasının da 35’inci maddesi uyarınca hapis cezasının uzatılmasını istedi.

Karahan’ın avukatı önceki kararları örnek göstererek müvekkilinin tutuklu yargılanamayacağını söyledi. Karahan’ın Almanya’da sabit bir adresinin bulunduğunu, eğitimine devam ettiğini hatırlattı. Karahan da ceza alırsa 2,5 yıllık eğitimini kaybedebileceğini, geride sadece 6 ayının kaldığını söyledi. Hakim bunları göz önüne alarak serbest bırakılması kararını verdi. Savcı ise üst mahkemede itiraz edeceğini belirtti.

2) Cihan Balı’nın görevliye 1 metre uzunluğundaki plastik bayrak sopasıyla şiddet uyguladığı iddia ediliyordu. Savcı, 2 şahidin olduğunu da belirterek hapis cezasının uzatılması istedi. Balı’nın avukatı ise Hollanda vatandaşı olan müvekkilinin ekonomi okuduğunu, sınavları olduğunu belirterek suçlamayı reddetti.

Balı da “Kamera kayıtlarına bakın, 14 gündür kayıtlar bulunamadığına göre suçumu ispatlayacak delil yok” dedi. Duruşma hakimi aynı durumda bir Danimarkalı taraftarın bulunması durumunda 14 gün bile gözaltında tutulamayacağına dikkat çekti. Balı’ya “Sen bir Avrupa vatandaşısın. Bir Danimarkalı hakkında vereceğim kararı verdim. Delil yetersizliğini ve eğitimini dikkate alarak seni serbest bırakıyorum” diyerek kararını açıkladı.

3) Ceza yasasanın 244 ve 244/2 maddeleri uyarınca savcı, taraftar Ali Büyükdoğan’ın hapis cezasının devamını istedi. Duruşma hakimi ise uygulanan şiddetin fazla olmadığını, suçlamaların stadyum kayıtlarıyla desteklenmediğini dile getirdi. Ali Büyükdoğan’ın Almanya’da sabit bir adresi ve işi olduğu için özel durumunu göz önüne alarak serbest kalmasına karar verdi.

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol