İşte Roberto Mancini'nin en büyük 3 özelliği

Futbolcularla çok iyi bir iletişim kuran İtalyan çalıştırıcı oyunculara göre hareket etmeyi tercih ediyor. Hatta onlar istediği için antrenman saatini bile değiştirebiliyor.

Haber; Hürriyet
Abone Ol
İşte Roberto Mancini'nin en büyük 3 özelliği
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ekim 2013 11:56
Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Mancini’yi bu üç kelimle özetliyor

ÇALIŞKAN, DİSİPLİNLİ, DİNDAR

Roberto Mancini... “Çalışkan, disiplinli, dindar ve özgür” bir antrenör profili. G.Saray’ın yeni teknik direktörü İstanbul’da 2. haftasını tamamladı. Futbolcularını çalışma dışında özgür bırakan İtalyan hoca, henüz İstanbul’da daire tutmadığı için Florya ile konakladığı Polat Hotel arasında mekik dokuyor. Peki Mancini ve G.Saray arasındaki uyum süreci nasıl geçiyor:

OYUNCUYA GÖRE ANTRENMAN SAATİ
1- Milli takım arasında oyuncularına göre de hareket etmeye çalışıyor. Antrenman saatlerini şu anda sürekli değiştiren Mancini, cumartesi günü sabah yapılan çalışmayı futbolcuların isteği üzerine saat 10.00’a aldı. Çift antrenman olacağı günler ise idman saatlerini 10.00 ile 15.00 saatlerinde yapılması kararını aldı. Mancini, futbolcularının da psikolojik olarak rahat etmesini istiyor. Oyuncuların tesis zorunluluğu da yok. Futbolcularını bu konuda özgür bırakıyor

ÖZEL SAVUNMA ÇALIŞMASI
2- Mancini takıma özel savunma çalışması yaptırıyor. Bloklar halinde idman yaptıran Mancini, hücuma çıkarken oyuncuların kanatları açarak kullanmasını isterken, top rakipte iken ise futbolcularını birbirine yakın durmasını istiyor. Antrenmanlar esnasında ayrıca hücum ve savunma konusunda ayrı çalıştırma yaptırıyor.

KİLİSEYE GİTMEYE ÖNEM GÖSTERİYOR
3- Dinine bağlı bir teknik direktör. İbadetlerini yerine getiriyor ve bunu yaşamayı seviyor. Kiliseye gitmeye önem veriyor. Özellikle İstanbul’da fazla sayıda kilise olmasını ise büyük bir mutlulukla olumlu karşıladı. İtalyan çalıştırıcının dinine bağlı yapısını öne çıkaran İstanbul yorumu ise şu: “İstanbul’da her türlü insan dinini, ibadetini yaşayabilir. Bu çok önemli bir faktör.”

O DA ANTRENMAN YAPIYOR
4- Dışarıda şık giyimi ile Mancini yapı olarak sakin bir profil çizse de antrenmanlarda ise tam tersi bir o kadar hareketli. Eşofmanlarını giyen İtalyan teknik adam, sık sık taktik antrenmanlarda aktif rol alıyor. Topla birlikte yapılan taktik idmanlarında kendisi de çalışıyor, taktik idmanına giriyor. Topla sık sık oynayıp oyuncularının çalışmasında dahil oluyor.

YARDIMCILARI DA ARKADAŞ GİBİ
5- Galatasaray'da Mancini’nin yardımcı antrenörleri Tugay Kerimoğlu ve Taffarel ise futbolcuların antrenörleri dışında aynı zamanda arkadaşları gibi davranıyor. Özellikle Tugay hoca dışarıdan mesafeli bir profil çizse de G.Saraylı yerli yabancı futbolcularla sık sık şakalaşıyor. Ve oyuncuları ile iletişimi çok pozitif.
Tümü
TÜMÜ