•  
  ..Ve Igor Tudor'un yeni takımı resmen açıklandı
 •  
  Ve F.Bahçe için transfer mesajı: "Yeni Courtois"
 •  
  Emenike'den flaş sözler: "Türkiye'ye geliyorum!"
 •  
  Kagawa müjdesi verdi! "Nisan ayı gibi başlarız"
 •  
  Fikret Orman açıkladı! Loris Karius gidecek mi?

Hagi imzayı attı!

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Gheorghe Hagi ve yardımcısı Tugay Kerimoğlu Florya'da sözleşme imzalarken, Rumen teknik adam iddialı açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Sporx.com
Hagi imzayı attı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ekim 2010 15:30
Galatasaray'da yepyeni bir dönem başladı. 2004-2005 sezonunda sarı-kırmızılı takımı çalıştıran efsane 10 numara Gheorghe Hagi bir kez daha göreve geldi.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda Hagi 1.5 yıllık sözleşmeye imza attı. Hagi 1numara olmanın kolay olmadığını söylerken, Arda ve derbi hakkında da açıklamalarda bulundu.

Hagi'nin yardımcısı Tugay Kerimoğlu, "Bana duyulan güven için çok teşekkür ediyorum. Yiğit Şardan ve Hagi'ye tekrar teşekkür ediyorum. Başka da soru almıyorum." dedi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Şardan ve Hagi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ŞARDAN FATİH TERİM GERÇEĞİNİ AÇIKLADI!

İlk olarak söz alan Yiğit Şardan, "Yeni teknik direktörümüz Gheorghe Hagi ve yardımcısı da Tugay Kerimoğlu'dur Hagi'ye 'Yuvana hoşgeldin' diyorum" dedi.

Şardan sözlerini şöyle sürdürdü: "Rijkaard ile yollarımızı ayırmaya karar verdiğimiz noktada tüm alternatiflerimizi gözden geçirdik. Bize önerilen bir çok isim oldu, yerli ve yabancı. Bunların içinde bir çok ünlü isim de vardı. Biz yönetim olarak sezon ortasında bu takımı içimizden birisi devralmasını istedik. Türkiye'yi, futbolcusunu ve koşullarını bilen biri olmasını istedik. Biz sadece iki isim üzerinde mutabık kaldık, birincisi Fatih Terim, ikincisi Hagi'ydi. İlk olarak Fatih Terim'e teklif yapmamızın sebebi kadromuzdaki bir çok oyuncuyu iyi tanımasıydı.

Salı gecesi ve çarşamba günü iki görüşme yaptık. Salı günü görüştüğümüzde öncelikle Adnan Sezgin'in Fatih Terim ile görüşmesiyle başlamıştır. Terim, bizden 12 saat süre istedi. Çarşamba günü iki saatlik bir görüşme yaptık, Fatih Terim ailemle görüştüm ve benim Türkiye'de çalışmamı istemiyorlar. Çünkü her çalıştığım dönemde çok yıpratıldım diyerek, teklifi kabul etmedi. Söz edildiği gibi Adnan Sezgin yüzünden Fatih Terim'in görev almaması tamamen yanlıştır. Bize olmadık şartlar koştu, Adnan Sezgin ile çalışmak isetmediği yönündeki haberlerin hepsi yalandır.

Aynı gün Hagi ile görüştük. Telefondaki görüşmemiz olumlu geçti, daha sonra da Adnan Sezgin'in yürüttüğü sürecin sonunda Hagi ile anlaşmaya vardık. Hagi'nin içimizden biri olan Tugay Kerimoğlu ile çalışmak isteyip istemediğini sorduk. Hagi de buna olumlu görüş bildirdi, Tugay'la birlikte iyi işler yapabiliriz dedi. Tugay Hoca da ben sorumluluktan kaçmam her sorumluluğu alırım dedi ve olay netleşti. Bunun dışında yazılan her şey yalandır."

HAGI DERBİ İÇİN NE DEDİ?

Daha sonra sözü alan Hagi, "İlk önce herkese hoşbulduk diyorum. Sizin bu kadar sayıda burada oluşunuz bir şeyleri ifade etmek içindir. Demek ki Türkiye'de yaptığım şeyler unutulmadı ve beni sevdiğiniz için buradasınız. Türkiye'de futbolculuk dönemimde kısa sürelik Galatasaray'ın başımdaki dönem unutulmadığını düşünüyorum. Tekrar teşekkür ediyorum.

Zor bir durumda Galatasaray'ı seçmemin nedeni; 1996'a seçme nedenimin aynısıdır. Çünkü Galatasaray büyük bir kulüptür. Türkiye'nin en iyi kulüplerinin arasında yer almaktadır ve Avrupa'da yer almaktadır. Benim için büyük bir rekabet olacak. Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak büyük bir şereftir. Zor bir dönem olduğunu çok iyi biliyorum. Ama elimden gelenin en iyisini yapacağım. Galatasaray'da potansiyel olmadığını düşünseydim buraya gelmezdim. Ama bence Galatasaray'ın potansiyeli var buna inanıyorum ve bunun için buradayım. Ümit ederim Galatasaray'da ilk olarak görev yaptığım dönemden daha iyisini yaparım, ilk senede. İkinci senede ise inşallah Avrupa Kupaları'nda oynarız.

Tugay'a benim yanımda olduğu için çok teşekkür ederim. Futbolculuk dönemimdeki en iyi arkadaşlarımın arasında yer almaktadır. Benim gibi ve diğerleri gibi bir şampiyondur. Bu evin insanlarıyız, bu evi çok iyi biliyoruz. Bütün bu güvenimizi oyunculara taşıyacağımızı düşündüğüm için buradayım.

Tugay'la birlikte ve diğer teknik ekiple derbiye kalan iki günde çok fazla şeyler yapmamız gerekiyor. Oyuncuların hem fiziksel hem de mental olarak durumlarını öğrenmem gerekiyor. Tabi Galatasaray adı geçiyorsa her zaman kazanmak gerekmektedir. Mücadele etmek için sahaya çıkacak, ne yapmamız gerektiğini biliyorum. Ama buraya sadece bir maç için gelmedim. Eve gerçekten ber derbi maçıdır, oraya çok güzel işler başarmaya gidiyoruz. Oradan 3 puan çıkarmak istiyoruz. Tabii ki bunun arkasında Galatasaray'ın tarihi ve değerleri var. Benim buraya gelişim genel bir iş yapmak içindir, bir maç için değil. Benim felsefemi uygulayarak iş yapmak istiyorum. Ve zaman içinde en iyi şekilde Galatasaray'ı üst sıralara taşımak istiyorum. Bunun için geldim. Ligde her maç önemlidir. Fenerbahçe ile sahasında oynanacak her maç zor geçmiştir. Fenerbahçe'ye saygımız büyüktür ama biz de Galatasarayız." ifadelerini kullandı.

"YENİ ARDA'LAR YETİŞEBİLİR"


Hagi futbol akademisi ile ilgili, "Akademim şu an yenidoğan bir çocuk gibidir. İlk önce Tugay'la birlikte A Takımda yapacağım işlere bakmam gerekiyor. Sadece şunu hatırlatmak istiyorum, bir önceki 7 aylık çalışma dönemimde Göteborg'a karşı 4-0'lık bir maç kazandık ve PAF takımdan 9 tane oyucumuz kadroda vardı. Her zaman gözüm orda da olacak. Bugünkü Galatasaray'ın kaptanı Arda gibi, oradaki gençler arasından da yeni Arda'lar yetişebilir. Buradaki sorunları çok iyi biliyorum ama benim felsefem tektir. Galatasaray'da çok iyi bir kollektif çalışma ortamı hazırlamaya çalışacağım. Oyunculara güvenim sonsuzdur ama oyuncular da her zaman takım için çalışmalı. Çünkü takım olarak kazanıp, takım olarak şampiyon çıkarız ama takımdaki iyi oyuncu fark yaratır. Önemli olan tekrar takıma o ruhu kazandırmak lazım. Antrenmana gelirken zevkle ayrılacak oyuncular olmalı. Detaylara girmek istemiyorum. Beni çok iyi tanıdığınıza inanıyorum. Disipline büyük önem veriyorum, bunu biliyorsunuz. Ve sahada her şeyini verebilecek bir takım yaratmak istiyorum. Her maçı kazanmak zorundasınız ve bunun için hazır olmalısınız. Bunun için çalışacağım. Oyuncuları tanımaya çalışacağım, onlar da beni tanıyacaklar. Ve hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum. " dedi.

ŞARDAN'DAN HAKAN ŞÜKÜR AÇIKLAMASI!

Yiğit Şardan, "Hagi ile sözleşmemiz 2011-2012 sezonunun sonuna kadardır. Bir yanlış bilgilendirme sonucunda Galatasaray Başkanı'nın Hakan Şükür'un ayağına gittiği yazılmıştır. Bu çok saçma bir haberdir. Hakan, Florya'ya çok yakın oturmaktadır ancak üst kattan aşağıya inerken ayağı incinmiş, hatta kırıldığı da söylendi. Başkanımız geçmiş olsun diye, Hakan Şükür'ü evinde ziyaret etti ve görüştü. Bizim arzumuz Hakan Şükür'ü yeniden Galatasaray'a kazandırmaktır. Hakan Şükür de bu kulübe mal olmuş bir isimdir, bu çabalarımızı sürdüreceğiz. Amacımız Hakan Şükür'ü yeniden kazanmaktır." dedi.

HAGI'DEN ARDA YORUMU!

Daha sonra sözü alan Hagi, "Bir numara olmak kolay değildir, hep baskı demektir. Ama bunu kabul ediyorum, bununla yaşıyorum ve inşallah herkese Galatasaray'da gün geçtikçe daha iyi şeyler göreceğimize inanıyorum. Bunun ötesinde performansın da beraberinde geleceğini düşünüyorum. İlk defa Galatasaray'ın başına geçtiğimde, Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra benim kurduğum takım şampiyon çıktı. Demek ki ben o zaman iyi işler yaptım, Hagi budur, Hagi çalışır. Ben ayrıldıktan sonra Galatasaray şampiyon çıkmaz ve alt seviyelere düşseydi çok üzülürdüm. Şu anda elimde olan bilgiler yeterli değil, oturup Arda ile konuşacağım. Durumuna bakacağım, kendisini nasıl hissettiğini soracağım. Kendisinin bir an önce takıma dönmesini bekliyorum, çünkü takımın ona ihtiyacı var. Ama sabırlı olmalıyız, en iyi şartlarda dönmesi gerekiyor. Arda geleceği parlak bir futbolcu, zamanında kendisine yardım ettiğimiz için o yardımı şimdi kendisinden bekliyoruz." dedi.

"ÇOK İYİ PERFORMANS İÇİN EN AZ 1-2 SENE GEREKİYOR"


Hagi, "Yaptığımız her şeyi taraftarlar için yapıyoruz, taraftar her zaman mutlu ve memnun olmak istiyor. Galatasaray'ın çok iyi taraftarları vardır. İstekli ve arzulu bir taraftar. Onlar da biliyorki, her zaman güzel futbol oynamak zordur, bazen iyi sonuçlar almak için kimi zaman iyi futbolu bir kenara bırakmak gerekiyor. Rekabetçi bir takım, bugünden yarına kurulmuyor. Benim futbolculuk dönemimdeki takım bugünden yarına kurulmadı, çok iyi performansa ulaşmak için en az 1-2 sene gerekiyor. Ama taraftarlarımız da sahadaki 12. oyuncu olduğu için onları her zaman stata bekliyoruz. Onlara sadece şunu söyleyebilirim, istedikleri gibi sahada her şeyimizi vereceğiz. 30 senelik futbolculuk kariyerimden sonra bu noktanın kariyerimin en önemli noktası olup olmadığını söyleyemem, buna hep birlikte bakacağız. İlk önce takımdaki kadroyu çok iyi öğrenmem gerekiyor, onları göreceğim. Daha sonra 2 ay içinde hep birlikte yöneticilerimiz ile birlikte kim gelip gidecek onunla ilgili karar vereceğiz." dedi.

"GALATASARAY BENİM EVİMDİR"


Hagi, neden uzun süredir takım çalıştırmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Romanya'dan bir çok teklif aldım ancak başlattığım akademi projesini rayına oturtmak için teklifleri geri çevirdim. Romanya'daki en iyi kulüplerden teklif aldım ancak bunların hepsini reddettim. Tabii yurt dışından gelecek teklifleri erteledim ancak Galatasaray'dan gelecek teklifi kaçırılmaz bir fırsat olarak değerlendirdim. Çünkü Galatasaray benim evimdir, ailemdir. Sözleşme konusunda da her konuda anlaştık. Ayrıca ara sıra dinlenmek lazım."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ