•  
  F.Bahçe'ye 20'lik sol bek Transfer için karar çıktı
 •  
  G.Saray'ın uzun süreli aşkının transfer kararı
 •  
  Ersun Yanal emri verdi! Comolli de peşine düştü
 •  
  "İstanbul'u unutmak için çok fazla ilaç içtim"
 •  
  "Fenerbahçe tarihinin en iyi 10'undan biriyim"

G.Saray'dan TFF'ye yaylım ateşi!

Galatasaraylı Didier Drogba ve Emmanuel Eboue'nin giydiği Nelson Mandela tişörtlerinen dolayı PFDK'ya sevkedilmesini değerlendiren G.Saray yöneticisi Sedat Doğan Kanaltürk'e çok sert açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Sporx.com
Galatasaray
Galatasaray
08 Aralık 2013 23:58
Galatasaray'ın yöneticisi Sedat Doğan, Didier Drogba ve Emmanuel Eboue'nin geçtiğimiz günlerde vefat eden G.Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela ile ilgili giydiği tişörtlerden dolayı PFDK'ya sevkedilmesi konusunda açtı ağzını yumdu gözünü.

TFF'yi geçmişte olduğu gibi tekrar istifaya davet eden Doğan TFF'nin Uluslararası Hukuk kurallarına göre ırkçılık yaptığını iddia etti. İşte sarı-kırmızılı yöneticinin federasyon ile ilgili sert sözleri:

"Bu yapılanın politik bir şey olduğunu anlamak için Mandela'nın kim olduğunu bilmek lazım. Mandela Irkçılık için savaşmış ve bu uğurda hapis yatmış. Kimle özleşleştirebilirsiniz Nelson Mandela'yı? Siyah kardeşlerimizi ırkçılıktan kurtarmış bir insandır. Öncelikle onu anlamak lazım. Cenaze töreninde ABD'nin yaşayan tüm başkanları orada olacak. Yüksek düzeyde temsil olacak."

"Eboue ve Drogba Mandela'nın mensubu ülkenin vatandaşı değiller. Olayın evrenselliğine dikkat çekmek istiyorum. Bu kardeşlerim üstlerine birer tişört giyiyorlar. Diyelim ki TFF Başkanımızın ailesinden birileri ölseydi, Allah uzun ömür versin. TFF yetkilileri böyle bir sevk yaparlar mıydı?"

"IRKÇILIĞA KARŞI OLMAK POLİTİK BİR MESAJ MI?"

"TFF'nin oradaki savcılık görevi yapan PFDK müfettişleri Uluslararası hukuktan bihaber oldukları gibi, bir suç işlediler. Birleşmiş Milletler Anlaşması, ırkçılığın hangi durumlarda oluştuğunu ve insanlığa karşı bir davranış olduğunu ve doğrudan insanlığa suç işlediğini söylüyor. İfade özgürlüğünün engellenmesi de suç olarak nitelendiriliyor. Kişilerin ırkçılığa karşı çıkmasını cezalandırmak da suç kapsamına giriyor. Irkçılığa karşı olmak politik bir mesaj mıdır?"

"DROGBA BİZİ ENGELLEDİ"

"TFF bu ülkeye yakışmayan, bu ülkenin geldiği ekonomik ve sosyal seviyeyi yansıtmayan düşük profilli bir yöetimdir. Biz geçen sene bu muz olayında, bütün hukuk birimlerimize talimat verdik. Ceza verilmesi için girişimleri başlattınız. Drogba bize ırkçılık işi dünyaca büyütülür, biz Türk insanının böyle olmadığını biliyoruz. Bu işlerin devam etmesi bizi daha çok incitir dediler ve bir şey yapmamamızı rica etti."

"ORASI KURUM MU DİNGONUN AHIRI MI?"

"Şu anda çok daha farkı bir şey yaşıyoruz. G.Saray'a büyük bir önyargı var. Tükürmeyen oyunucmuza tükürdü diye 4 maç ve teknik direktörümüze 11 maç ceza veren bir federasyon var."

"Bize daha sevk yazısı gelmedi, gelmez de zaten. Ligdeki tüm maçlar oynanmadan bu raporlar gelmez. Bu raporlar içeri sızdı. Orası kurum mu dingonun ahırı mı? Benim oyuncuma gelmemiş tebligatı siz nasıl sızdırıyorsunuz. Sayın TFF Başkanı bunu bulun kulağından asın. atabiliyor musunuz onu? O kadar vahim bir iş ki bu."

İMZA TOPLAMA MESELESİ...

"Galatasaray bu federasyonu istemiyor. Bu çok net. TFF'nin sitesinde Mandela'ya taziyede bulunmayan TFF, olağanüstü genel kurul çağrısına destek yok diye haber yaptı. Bizim böyle girişime destek vermiyoruz, yerimizdeyiz diye mesaj veriyor."

"Taraftarımız bu konuda sürekli bizi de eleştiriyor. Galatasaray yaptığı işlerde her zaman dikkatli davranır. Alt taban birlikleri, küçük alt ligdeki kulüplerin hepsinin sıkıntıları var. Siyasi ve sosyal çekincelerdenn dolayı emin olmadıkları sürece yapamazlar. G.Saray kalkıp 7 imza topladım, geldim diyemez. Ünal Aysal bu konuda bir ön çalışma yaptı ve bu işin teknik olarak imkansız olduğunu görerek vazgeçti. G.Saray kabadayı kulübü değildir. Hep akılla hareket etmiştir."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ