G.Saray'da sürpriz başkan adayı ve itiraf!

İş adamı Ali Sabancı, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın yeni yönetimini oluştururken kendisine as başkanlık teklif ettiğini belirtti ve G.Saray başkanlığını hedeflediğini söyledi.

Haber; Hürriyet
G.Saray'da sürpriz başkan adayı ve itiraf!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Aralık 2013 11:26
Pegasus CEO'su, Esas Holding'de yönetim kurulu üyeliği yapan Ali Sabancı, Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman ile bir röportaj yaptı ve Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan yönetime girmesi yönünde bir teklif aldığını itiraf ederken, sarı-kırmızılılara başkan olma düşüncesi olduğunu da belirtti.

"BÜTÜN ERKEKLERİN İÇİNDE..."

Başkanlığa henüz hazır olmadığını belirten Sabancı, "GS kulüp başkanlığına henüz hazır değilim. Tamam itiraf ediyorum, bütün erkeklerin içinde, sadece tuttuğu kulübün başkanı olmak değil, santrforu, antrenörü, teknik direktörü olma arzusu da vardır! Her erkek, “Yaşım tutsaydı, o santrfordan çok daha iyi oynardım!” diye düşünür. Teknik direktörü eleştirir, kendisini daha iyi oynatacağını iddia eder. Tabii ki kulübü daha iyi yöneteceğini de…" dedi.

"GENÇLERİN DÜNYASINDA YAŞIYORUZ"

Kulüp başkanlarının genç de olabileceğini söyleyen yönetici, "Ben 60 üstü bir kulüp başkan adayının, “Ali Bey, bunu CV’me koysam iyi olmaz mı?” dediğini gördüm. Yaşını düşünmüyor bile... Dünya, genç insanların dünyası artık. Bunu kabullenmemiz lazım. Eskiden, yaşla deneyim arasında doğru orantı vardı. Yaş arttıkça, deneyim artıyordu. Artık böyle değil. Artık gençlerin dünyasında yaşıyoruz. Yok canım, biz de genciz daha! Yeni orta yaş 60’lar. Ama bir yandan da yandıksa yandık. Gerçeklerle yüzleşmek lazım. " diye konuştu.

"AYSAL; "GEL ASBAŞKAN OL" DEDİ"

G.Saray başkanlığını çok istediğini ifade eden Ali Sabancı, Aysal'dan asbaşkanlık teklifi aldığını itiraf ederken, "Başkanlığı çok istiyorum ama istemek yetmiyor. Kafamda arzu ettiğim bir şey. Ama hazır mıyım? Değilim! Çünkü benim bu noktaya odaklanabilmem, bütün iş hayatımı, sosyal hayatımı bir kenara bırakmam lazım. Çünkü bence bir şeyi yapacaksan tam yapmalısın. Ünal Aysal, “Yönetim kuruluna girer misin?” dediğinde, “İşim başımdan aşkın, ben bir marka yaratmaya çalışıyorum. Tüm vaktimi alıyor, o yüzden kabul edemem” dedim. O zaman, “Gel, asbaşkan ol” dedi. “Bu da tam zamanlı bir iş, yapamam” dedim. Henüz 44 yaşındayım, 20 yıl sonra bile bu işi bugün yapan insanlardan daha genç olacağım!" sözlerini kullandı.


Tümü
TÜMÜ