Doğan patladı; "AMK ne anlama gelir?"

GÖRÜNTÜLÜ- Galatasaray yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan, TFF'nin yaptığı yönetmelik değişikliği ile ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Doğan patladı; 'AMK ne anlama gelir?'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2014 18:20
Galatasaray yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan GS TV'de açıklamalarda bulundu. Doğan, TFF'nin kötü tezahürat konusunda son yaptığı değişikliğe değinerek şu sözleri söyledi:

"Küfür, aciz insanların yaptığı bir şeydir. Bizim toplumumuzda ise dile yerleşmiştir. Bu ülkede örneğin AMK diye bir gazete var. Soruyorum. Türkiye'de AMK ne anlama gelir? Söylersem şimdi televizyonu kapatırlar. Sokaktaki çocuk bile AMK'nın anlamını bilir. AMK'nın at yarışı eki mesela. KOŞ AMK diye bir eki var. Veliefendi'de insanlar böyle bağırıyor. Bizde o üç harfli şey bağlaç olarak kullanılıyor. Bizim kültürümüze yerleşmiş vaziyette.

"Bu olay okuldaki öğretmen, bakkal Mustafa amca, aileden başlıyor. Bakkal boşver onu diyeceğine başka kelimeler kullanıyor. 72 milyonun içinde bir olayı, futbol kulüpleri üzerinden cezalandıracaksınız. Milli Eğitim Bakanı, bakkal, öğretmen onları önce cezalandıracaksınız, yapabiliyorsanız. "

"Kulüplerin sırtına böyle bir şey bindirmek kötü bir idareciliktir. TFF'nin kötü yönetildiğini ifade ediyoruz. Anayasa Mahkemesi dahil birçok yere karşı başvurum var. Bu son yapılan değişiklik, hukuken de yanlıştır."

Doğan sözlerine şu şekilde devam etti: "Bu maddenin değiştirilme sebeplerinden biri, ne UEFA ne FIFA'da sezon devam ederken bir değişiklik yapılmaz. Bunun sebebi eşitlik ilkesidir. Sezonun bir bölümüne bunu uygular, diğerine uygulamazsanız bu eşitliği bozar. Devamlılık ilkesi, 120 saniye sürekli küfür ederseniz sürekli ceza geliyordu. 119 saniyeye ceza yoktu. Kronometre tutan taraftarlar var. Bu kadar saniye küfür edelim diyorlar. Siz o küfürlere ceza vermediniz. Vicdanınıza uyacak şey kanun değil, adalettir. Sezon devam ederken ne hakla değiştirilen talimatları iptal başvurusuna karşın iptal etmiyorsunuz."

Federasyonun kararını değiştirmesi gerektiğini belirten Doğan, "Federasyonun 1-2 günü var. Toplansınlar, bu kararı değiştirsinler. Çok felaket şeyler olabilir. Gergin bir dönemdeyiz. Haberleri açın. O onu kesti, bu bunu kesti. Sen daha da yasaklarsan daha da üzerine gidecek insanlar."
Tümü
TÜMÜ