Arena gerçekleri! Taraftar isyanda ama

GÖRÜNTÜLÜ - Maç günleri TEM yolunun iki kenarındaki emniyet şeridi adeta 1 kilometre otopark gibi kullanılıyor. Seyyar köfteciler ve araçlar yüzünden trafik kabusa dönüyor. Stat içinde yaşanan manzaralar da taraftarı isyan ettiriyor

Haber; Sabah
Abone Ol
Arena gerçekleri! Taraftar isyanda ama
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Aralık 2013 08:35
G.Saray-Juventus maçında hem stat içindeki hem de TEM'deki görüntüler yine evlere şenlikti. TEM üzerinde bir köfteci dükkanı düşünün! Ruhsat bile alamazsınız, kimse de izin vermez!..

Bu G.Saray'ın maçlarını oynadığı TT Arena'nın çevresinde yaşanan kötü görüntülerin sadece bir tanesi. Bu haberi okuyacak çoğu insana garip gelse de G.Saray maçlarını Arena'da takip eden taraftarlar için aslında gayet tanıdık sahneler! Aynı zamanda maç sırasında TEM yolunu kullanıp işine, gücüne, evine gitmeye çalışan insanların da sıkça tepkisine maruz kalan görüntüler!

Stat hizmete girdiginden beri TEM otoyolunun iki tarafındaki emniyet şeridine en az 1 kilometre boyunca araçlar park ediliyor. Emniyet şeridine girmenin cezası bilindiği üzere 700 TL. Ancak maç günleri 3 saate yakın burada park edilmesine rağmen ne bu araçları çeken var, ne de ceza kesen...

HASTANE AÇILACAK!

Yakın bir zamanda o bölgede İstanbul'un en büyük hastanelerinden bir tanesi açılacak. Bir maç günü buraya yetişmeye çalışan bir acil hastanın TEM'de park eden taraftar araçları veya otoban köftecileri yüzünden yolda hayatını kaybetmesinin vebalini kim ödeyecek. Böyle üzücü bir olay yaşanmadan yetkililerin hassasiyet gösterip gereğini yapmaları şart görünüyor.

SİGARA İÇEN İÇENE

Türk Telekom Arena'da yaşanan diğer çarpık görüntülere de sarı kırmızılı taraftarlar tepki gösteriyor. Özellikle stat içindeki ve çevresindeki düzensizliklere sosyal medyada isyan eden taraftarların rahatsızlıkları şöyle:

1-Statta yasak olmasına rağmen içeride sigara içiliyor.

2-Merdivenler taraftar istilası altında. Acil bir şey olup maçı terk etmek isteseniz stattan çıkmak için bir hayli uğraşmanız gerekiyor.

3-Özel güvenlik maç seyretmekten başka hiçbir işle ilgilenmiyor! Güvenliğiniz yok!

4-Yağmurlu havalarda stada ulaşmak için çamurlu bir balçık denizi aşılmak zorunda kalınıyor.

5-Stada ulaşmanın zorluğu yanında stadı rahat terkedebilmek için en az 10 dakika önce maçı bırakmak gerekiyor.

6-Stat dışındaki park yerleri mahallenin gençleri tarafından 10 TL karşılığı vatandaşa kiralanıyor.

7-Stat çevresindeki seyyar satıcılar yürümeye bile engel. Bu şikayet edilen konuları çözmek için ne kulübün ne de stat yönetiminin adım atmaması da Galatasaray taraftarını adeta isyan ettiriyor.Tümü
TÜMÜ