UEFA da açıkladı!

UEFA, şike ve teşvik soruşturması kapsamında aldığı koşullu kararı resmi internet sitesinden de açıkladı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
UEFA da açıkladı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Haziran 2012 13:33
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılabileceğini içeren yazısıyı Fenerbahçe Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştıran UEFA, resmi internet sitesi aracılığıyla bu açıklamayı yayınladı.

Fenerbahçe Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda Disiplin Kurulu'nun hakkını saklı tutan UEFA'nın yaptığı açıklamada da Disiplin Kurulu üzerinde durması dikkatlerden kaçmadı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu 22 Haziran'da Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2012/13 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılıp katılmaması ile ilgili kararını açıklamıştır.

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, hem disiplin müfettişinin hem de Fenerbahçe'nin dava dosyasına ek sunumlar eklemelerine izin vermiştir. Özellikle, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulunca kurumumuza gönderilen karar henüz tarafımıza ulaştığından, ne Disiplin Müfettişi ne de Disiplin Komitesi bu dosyayı detaylı bir şekilde incelemeye fırsat bulamamıştır.

Bu bilgilerin ışığında; hak sahibi olan Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA Disiplin Komitesinin son kararı belli oluncaya kadar, UEFA tarafından organize edilen müsabakalarda yer alabilir" ifadeleri kullanıldı.


Tümü
TÜMÜ