Diarra mı, Lucho mu?

Yabancı transferinde 'sessizlik' politikası izleyen Fenerbahçe, çok hareketli bir hafta yaşayacak İddialara göre, sarı-lacivertliler Marsilyalı Lucho ya da Bordeaux'dan Diarra'yı bu hafta açıklayacak

Haber; Sabah
Abone Ol
Diarra mı, Lucho mu?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2011 08:29
Türkiye içindeki transferleri daha sezon açılmadan büyük ölçüde bitiren Fenerbahçe, yabancı transferinde ise sessizliğini koruyor. Başta Fransa, İngiltere ve İtalya olmak üzere birçok ülkede birçok futbolcuyla adı geçen sarı-lacivertli kulüp, bu isimlerle ne ilgilendiğini açıklıyor ne de 'ilgilenmiyoruz' diyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın talimatıyla 'sessizlik politikası' izlenen kulüpte bu hafta özellikle transfer edilecek orta saha oyuncusu konusunda hareketlilik yaşanması bekleniyor.

LUCHO'DA LİMİT 10 MİLYON
Sarı-lacivertlilerin transferdeki ana hedefi Fransa Ligi... Marsilya'dan Lucho Gonzalez ve Bordeaux'dan kaptan Alou Diarra, teknik direktör Aykut Kocaman'ın transfer listesinin başında yer alan isimler. Lucho Gonzalez için konuşulan bonservis bedeli 13 milyon Euro. 30 yaşındaki Arjantinli, son transferini yapmak istediğini ve bu nedenle takımdan ayrılma kararı aldığını açıkladı. Rakamı 10 milyon Euro'nun altına çekmenin planlarını yapan Fenerbahçe'nin eli pazarlıklarda güçlü.

DİARRA'DA MARSİLYA ENGELİ
Lucho Gonzalez'de istenen rakama ulaşılamazsa, daha defansif bir isim olan Alou Diarra'ya dönülecek. Diarra da Bordeaux'da artık misyonunu tamamladığını belirterek, yeni maceralar yaşamak istediğini söyledi. Bu oyuncunun da bonservisi 7 milyon Euro... Alou Diarra'daki tek sıkıntı, oyuncunun Marsilya'ya sıcak bakması. Ancak yöneticilerin Fransa Milli Takımı formasını giyen Diarra'yı ikna çabaları sürüyor.

BİLİCA, SİVASSPOR'A DOĞRU
İddialara göre, Fenerbahçe bu iki oyuncudan birini, her türlü imkanı zorlayıp hafta içinde resmen açıklayacak. Ancak önce eldeki yabancılardan birinin gönderilmesi gerekiyor. Bu konuyla ilgili ise Sivasspor'la görüşmelerde son aşamaya gelindi. Yiğidolar'la Kanaryalar'ın Fabio Bilica transferinde büyük ölçüde anlaştığı, oyuncunun da eski takımına dönmeye sıcak baktığı gelen haberler arasında.
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ