•  
  Ronaldo'dan Nusret'e final sonrası; "Adamsın"
 •  
  R.Madrid'in geçemediği tek takım Galatasaray!
 •  
  Göztepe'den Liverpool'a gönderme! Olay yarattı
 •  
  Çakar'dan Karius'a Volkan Demirel tweet'i!
 •  
  Quaresma'dan flaş itiraf; "Favori değiliz"

Aziz Yıldırım'dan inanılmaz bombardıman!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şike Soruşturması'nın başladığı günden bu yana ilk kez geniş bir konuşma yaparak süreci değerlendirdi. Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan toplantısında konuşan Yıldırım, birbirinden çarpıcı ifadelerde bulundu.

Kaynak: Sporx.com
Aziz Yıldırım'dan inanılmaz bombardıman!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Temmuz 2012 16:57
Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısında konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde Kurul Başkanı Yüksel Günay başkanlığında yapılan toplantıya Başkan Aziz Yıldırım'ın yanı sıra tüm yöneticiler ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.  

Ulu Önder Atatürk, şehitlerimiz ve vefat eden kulüp üyeleri için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Başkan Aziz Yıldırım alkışlar arasında kürsüye gelerek slayt gösterisi eşliğinde konuşmasını tamamladı.

İşte Aziz Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

-Aziz Yıldırım: "Bir çalışma yaptım yazılı olarak size süreci anlatıcam ayrıca kendi duygu ve düşüncelerimi de anlatmaya çalışacağım. Bugün burada sizlerle olduğum için duygularımı anlatmam imkansız. Bu konuşmayı cezaevindeki arkadaşlarım içinde anlatacağım"

- F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım konuşmasının başında cezaevi arkadaşlarını anarken gözyaşlarını tutamadı.

- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe camiası olarak yalanı zulmu iftirayı hep gördük. Ancak sizlerin sayesinde hiç yalnız kalmadık. Büyük Fenerbahçe camiası önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyet yıkılmadan yıkılmayacağımızı hep ayakta duracağımızı anlamayanlara buradan selam olsun."- Aziz Yıldırım: "Kamuoyu şunu iyi bilmeledir. Bana ve Fenerbahçe'ye yapılan operasyonun tarihini 3 Temmuz olarak görmek büyük bir hatadır. TFF karidorlarında düzenlenen karanlık olayların son noktası 3 Temmuz günü olarak karşımıza çıkmıştır. Türk futbolunu ele geçirmek isteyenlerin hedefi olarak Aziz Yıldırım seçilmiştir.

- Aziz Yıldırım: "Bu düşünceyi hayata getirmek isteyenlerin Kasım 2010'lardan başlayan ve bizleri Giresun'da faaliyet gösteren bir örgüte bağlamak isteyenlerin amaçları bellidir. Operasyonun düğmeye basıldığı Aziz Yıldırım'ın yaptığı 3 konuşmanın tape olarak gösterilmesi yapılan hukuksuzluğun en büyük göstergesidir""ONLARA AHLAKSIZ DİYORUM"

- Aziz Yıldırım: "3 Temmuz zihniyeti örgütlü bir zihniyettir. Bizim silahlı suç örgütü olmadığımızı bilen Galatasaraylı yetkili savcı da biliyordu. Bizim birlikte maç seyrettiğimiz insanların bizi dinlemeleri ve bizi ahlaksızlıkla suçlamaları bizleri çok üzmüştür. Ben onlara ahlaksız diyorum. Şike suçlamasına bizi dahil etmek istediler."

- Aziz Yıldırım: "Yeni yasalar yaparak bizi toplum önünde değersizleştirmek istediler. 6222 yasa ile ilgili ne benim ne de Şekip Mosturoğlu'nun bir dahili yoktur."

- Aziz Yıldırım: "Yasanın kimler tarafından yapıldığı ve gizli toplantılar ile yapıldığı açıkça bellidir. Fenerbahçe'nin şampiyon olmasının ardından süreç başlatılmış ve Savcı Berk'in şampiyon olmasaydınız bu davayı açmayacaktım açıklaması da bu durumun özetidir. Galatasaray'ın 1 Milyon Dolar açığı ve Beşiktaş'ın yönetici ve teknik direktörü hakkında hemen karar verilirken bizim için süreç daha uzun süre işledi."

"BUNU YAZAN ŞEREFSİZ NEREYE KAÇACAK..."

- Aziz Yıldırım: "Yandaş ve işbirlikçi medyadaki isimler tetikçilik yaparken televizyon ekranlarında polisten bilgi sağladıklarını açık açık söylerken hakkımızda olumlu bir yazı yazan Rıza Şenyurt için soruşturma açılmıştır."

- Aziz Yıldırım: Savcının görevden alınmasının ardından "yapılan haberlerin %90'ının yalan olduğunu söylemesi timsah gözyaşlarıdır. Kıbrıs'a kaçacığımı yazan var
Benim mezarım belli bunu yazan şerefsiz nereye kaçacak ben de merak ediyorum.

- Aziz Yıldırım: "Türk polisi çok çalışıyor. 4 Fenerbahçeli yemek yiyor, Buca maçında şike var diyorlar. Ama sonra iddianameye girmiyor"

- Aziz Yıldırım: "Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu duruşa destek veren Kemal Kılıçdaroğu ve Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunuyorum. Yasanın değişmesinin ardından bu yasadan Fenerbahçelilerin faydalanmamasını kamoyunun bilgilerine sunuyorum."

"FENERBAHÇE DÜŞMANLIĞINA..."

- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe düşmanlığına hayatlarını adayanların Türkiye'ye verdikleri zarar Fenerbahçe'ye verdikleri zarardan daha fazladır."

- Aziz Yıldırım: "Etik Kurulu ve TFF yetkilerinin kaldığı otellere eşlerini de alarak gidenlerin, şimdi de UEFA ve FIFA'ya bizi şikayet etmeleri bilinen bir gerçektir.
Hiç kimse unutmamalıdır ki sabrımız sınırlı değildir."

- Aziz Yıldırım: "Bu yapılanları asla unutmayacağız. Bu davanın şike davası olmadığını aktaran bizler bu davanın aktörleri tarafından da doğrulandı. Savcı Mehmet Berk yapılan haberlerin yalan olduğunu söyledi. Görevdeyken bunları söylemedi. Ertuğrul Özkek'ye yaptığı açıklamada; "Ben cemaatçi değilim, olsaydım Ali Koç'u da almazmıydım diyerek "adam alınmanın" hukuk ile ilgili olmadığını göstermiştir."

- Aziz Yıldırım: ""Yasa çıkmasaydı Aziz Yıldırım'ın ifadesini alıp bırakırdık. 3-4 ay içinde bitecek zannettik biz de süreci tahmin edemedik" diyerek başka bir kanıtı da ortaya koymuştur."

- Aziz Yıldırım: "Adaletin geldiği nokta neyle suçlandığının değil kimin tarafından suçlandığı noktasına gelmiştir. Savcı Mehmet Berk'in itirafları tek olay değildir. Bizleri Ergenekon'un kasası olarak gösterenler neden ben cazevindeyken başka şimdi başka konuşuyorlar"


"BU BİR İHBARDIR"

- Aziz Yıldırım: "Dr. Ahmet Çakar; Aziz Yıldırım Türkiye'de olanları biliyor, Aziz Yıldırım bir abilik yapsın diyerek milli maçta şike yapıldığını bile söylemiştir. Bu ihbardır. Ancak bu tarihe kadar bir işlemm dahi yapılmamıştır."

- Aziz Yıldırım: "Ahmet Çakar'ın bu açıklamarı için suç duyurusunda bulunacağım. Savcı Mehmet Berk'in mahkemelere katılmasını istedik reddettiler. Mali yapımızı inceleyin dedik reddettiler."

- Aziz Yıldırım: "Şike davaları asliye ve sulh mahkemelerinde yargılanır normalde ancak bu operasyonu özel yetkili mahkemede yapmaya çalıştılar. Polislerin tanık olarak dinlenmesini istedik reddettiler. Lütfi arıboğanın tanık olmasını istedik reddettiler. Ünal Karaman ve Selçuk İnan'ın dinlenmesini istedik reddettiler. Eskişehirsporlu 12 oyuncunun dinlenmesini istedik reddettiler.  İbrahim Akın'ın avukatının dinlenmesini istedik reddettiler. Karabüksporlu oyuncuların dinlenmesini talep ettik reddettiler."

- Aziz Yıldırım: "Karabükspor ikinci kalecisi Bülent Ataman'ın Emenike'ye teşvik parasını vermeyeceği bir gazeteci tarafından savcılığa Trabzonspor'dan teşvik geldiği belirtilmiş. Dinlensin istedik reddettiler. Sivassporlu futbolcuların dinlenmesini istedik Rıza Çalımbay'da dahil dinlenmesini istedik reddedildi."

"BAŞBAKAN'A YAPILAN TEHDİTLERİ..."

- Aziz Yıldırım: "Sivasspor'a teşvik primi geldiği ve Abdurrahman ve Sedat üzerinden bu paranın geldiğini belirterek dinlenmesini istedik reddettiler. Trabzonspor hakkında dinleme ve fiziki takibin kısa yapıldığını sorduk cevap vermediler."

- Aziz Yıldırım: "Başbakan'a yapılan tehditleri, imama verilen parayı, incelenmesini istedik. Cevap alamadık. Ünal Karaman'ın maçtan önce Sezer'i arayıp transfer teklifi yapmasını sorduk. Cevap alamadık"

- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'nin hesaplarının tümünün temiz olduğu bilinirken kasasında açık olan kulübün yöneticilerinin mahkemesinnin kısa sürmesini anlamadık. Hıncal Uluç 1976 yılında yazdığı yazada; 'Göztepe-Galataasaray arasında oyunu, bir ay önce ortaya çıkan bir iddiayı görmek için İzmir'deydim. Göztepe Galatasaray'ı yenerek kümede kalacağı iddia ediliyordu. Maç 17:10'da başlayacak iki takımda beyaz forma ile çıkacak ve Galatasaray soyunma odasına giderek forma değiştirecekti. Maçın saatinin değişmesi Göztepe'ye avantaj sağladı. Göztepe ilk yarım saatte 2-0 olunca averaj olarak rahatladı. Galatasaray yarı sahayı bile geçmek istemedi. Fatih Terim Göztepe forvetlerinin ofsayta düşmemesi için elinden geleni yaptı. İzmir seyircisi Göztepe lehine tek tezahürat bile yapmadı.' Böylece şikenin nerden başladığını herkes görmüş oldu.""BİZ ŞEREFSİZ DEĞİLİZ, BİZ ŞİKE YAPMADIK"

- Aziz Yıldırım: "Aziz Yıldırım nefes aldığı sürece kirli eller Fenerbahçe'ye uzanamayacak. Hesap verecekler ve sonuçlarına katlanacaklar. Havuz sistemi Fenerbahçe tarafından sorgulanacak ve gereği yerine getirelecektir. Bu oyun artık bitmelidir."

- Aziz Yıldırım: "Havuzun bozulmaması için başkanlığımın ilk yıllarında büyük çaba sarfettim. Ancak dürüst olmamız lazım. Trabzonspor ve Galatasaray her süreçte bize bel altı vurmak istediler. Biz şerefsiz değiliz biz şike yapmadık. Bir ülke kendi kendini bu kadar rezil edebilir mi?"

- Aziz Yıldırım: "Bir emniyet müdürü 19 maçta şike var diyor. Ancak 7 maçta şike iddianemesi var. Bu emniyet müdürü başka bir ülkede görevde kalabilir mi? Benim İbrahim Akın'a 100 Bin Euro verdiğimi söylediler. İspat edin Boğaz Köprüsü'nden atlayacağım dedim. Edemiyorsanız siz istifa edin. İbrahim Akın'ın 100 bin euro aldığını söylediler. İftira atmayın dedim."

"GALATASARAY PRİM GÖNDERMİŞ"

- Aziz Yıldırım: "Galatasaray 1.5 Milyon Euro'yu Song'a verdiğini iddia ediyor. Evrak yok, Fransa'ya gidiyorlar Song'u buluyorlar. Geçen hafta İstanbul'a getiriyorlar menajer gibi makbuz almak için. Denizli'ye Galatasaray prim göndermiş. Denizlispor'daki amigo Ali Demirkaya bana mektup yazdı."

- Aziz Yıldırım: "Mektupta; 'Ali İpek ve Yusuf Şimşek inkar etsede Sebat döviz bürosunda bu para geçti. Konfetiler ve meşaleler alındı. Ben o yıllarda amigoluk yapıyordum.  Ben vicdanen rahatsız olduğum için size bir mektup yazdım' diyor. Mektubu mahkemeye verdik işlem yapılmadı."

- Aziz Yıldırım: "Denizli'deki bir memur 2006 yılında oynanan maç ile ilgili olarak vicdan azabı çektiğini belirterek Mehmet Berk'e mektup yazıyor. Belediye başkanını şikayet ediyor, 1 milyon dolar açıkta yok, ancak dosya kapanıyor.""BEN ŞİKE YAPMIŞSAM..."

- Aziz Yıldırım:
"Eğer biz bi yanlış yapmışsak diğer kulüpler de bu işin içinde olmamalıdır. Biz temizlenene kadar havuzdan çıkacağız. Eğer değilse o zaman ikinci madde ortaya çıkar. Ben şike yapmışsam Fenerbahçe için yaptım. Kişiler ve kurumlar ayrılamaz. Biz 58. maddenin değişmesine karşı çıktık."

- Aziz Yıldırım: "Saha içinde, saha dışında olmuş gibi bir saçmalık olmaz. Siyaseti düşünmüyorum bunu da bilin. Benimle siyaset ile ilgili şeylere inanmayın"

- Aziz Yıldırım: "Polise emniyete bir şey söylemek istiyorum. Polis kasten hareket yapıyor. Son olay çıkan maçta taraftarı aşağı çekmeye çalışıyor. Polis Fenerbahçe Cumhuriyeti'nin de polisi. Polis görevini yapmalı. Polisin de bizlerin de kendisine bir çeki düzen vermesi lazım. Emniyet ve İçişlerini Bakanlığı'nın bu konuya dikkat etmesi lazım."

- Aziz Yıldırım: "Biz cezaevindeyken destek veren Kenan Yaralı, İlhan Cavcav ve Recep Mamur'a teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Kuvay-ı Milliye'dir. Bir ruhtur. Biz Cumhuriyet Savaşı'nda mücade edenlerin savaşan Fenerbahçelilerin torunlarıyız.  Tüm camiaya teşekkür ediyorum. Tarih bunu yazacak. Bizi tarih yargılayacak, Fenerbahçe yargılayacak."

"TRABZONSPOR'UN YERİNDE OlSAM..."

- Aziz Yıldırım: "Trabzonspor'un yerinde olsaydım bu süreçte Fenerbahçe ile hareket ederdim. Sadri Şener konuşmalar yapıyor. Nevzat Şakar ile beraber. Erdoğan biter diyor. Faruk'un bitmesi önemli değil diyor. Hep siyaset yapıyorlar"

- Aziz Yıldırım: "Diplomasi yönüyle milleti galeyena getirelim diyor. Başbakan'a yüklenin diyor. Başbakan'ı tehdit ediyor savcı soruşturma açmıyor. Avrupa'ya giden iddianemelerde para yok. Ama paranın yakalanması yok. Hep varsayım."

- Aziz Yıldırım: "Bochum dosyasındailginç bir şey var. Basını atlatayım. Doğru yazdığı için benden duymuş olsunlar. Neslihan Ergün isimli bir kadın var. Cüppeli Ahmet'in davasında da ismi geçiyor. Bu Bochum davası bitmiş kapanmış 2011'de. 2012'de 7 Temmuz'da emniyet bu kızın evini basıyor. Evinde ayrıldığı eşinin el yazısı bulunuyor. Bu 16 sayfanın içerisinde Galatasaray-Trabzonspor maçına teşvik vermişiz."

- Aziz Yıldırım: "Topuk Yaylası'nı hepinize tavsiye ediyorum. Kongre üyelerini götüreceğiz oraya. Seneye Avrupa'ya kamp yapmaya gitmeyeceğiz kendi tesislerimizde kalacağız. Turnuva düzenleyeceğiz Saracoğlu'nda. Basket takımı da gidecek kamp yapacak."

- Aziz Yıldırım: "Twitter'da her yerde Fenerbahçe'nin haklarını savunduk. Şike yok Ergenekon'a bağlayamadılar. Askerlikte de bir şey çıkmadı. Şimdi rahatladım. Ama burası Türkiye her şey olabilir."

"HAYATI YAKARIZ..."

- Aziz Yıldırım: "Hapishaneye gelen dostlarımız oldu Gelenlere tek tek teşekkür ediyorum. Bana çok moral oldu. Destek verenlere teşekkür ediyorum."

- Aziz Yıldırım: "Başkanlığı bırakırken 1 milyar dolarlık bütçeyle bırakacağım. Sizlerin desteği ile yeni bir tüzük tadilatı yapacağız. Yüksek Divan Kurulu'na daha fazla yetki vereceğiz."

- Aziz Yıldırım: "Bizim her şeyimizi inceleyebilirler. Bir gün daha Fenerbahçeli yaşamak için hayata bağlanırız. Ve o bir gün için bir hayatı yakarız."Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol