Beşiktaş'tan Portekiz'e sert tepki

Ricardo Quaresma'nın bir an önce gelmesi için Gaziantepspor maçının sonunu bile beklemeyen Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Paulo Bento, yıldız futbolcusuna İzlanda karşısında bir dakika bile şans tanımadı. Bu durum siyah-beyazlı yöneticilerin büyük tepkisine neden oldu

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Beşiktaş'tan Portekiz'e sert tepki
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ekim 2011 09:39
Beşiktaş'ın Gaziantespor kampından apar topar ayrılarak İstanbul aktarmalı olarak Portekiz'e giden Ricardo Quaresma, İzlanda ile oynanan maçta bir dakika bile yer almadı, siyah-beyazlılar köpürdü.

Portekiz Futbol Federasyonu ve Teknik Direktör Paulo Bento'ya sitem eden Beşiktaşlı yöneticiler, “Bütün panik ve kopartılan fırtına bunun için miydi? Tabi ki milli takımlar her şeyden önceliklidir ama bizi neredeyse tehdit etme boyutuna gelen Portekizlilerin bu yapılanlara akıl sır erdirmek mümkün değil. Biz Bebe'yi milli takıma gönderdik, sakat geldi. Az kalsın sezonu bile kapatıyordu. Ya Quaresma da oradan sakat dönerse ne olacak? FIFA ve UEFA'nın artık böyle durumlara çareler bulması lazım” diye konuştukları bildirildi.

Konu milli takımlar olunca ellerinin ve kollarının bağlandıklarını dile getiren yöneticiler, “Milyon dolarlar ve eurolar ödeniyor ama bu tür durumlarda hep kulüpler zararlı çıkıyor. Böyle giderse kulüpler artık milli takım oyuncularını transfer etmeyecek duruma gelecekler. Quaresma istenilse Türkiye'de bir gün daha kalabilirdi. Ama maalesef Portekiz'den böyle bir anlayış hiç görmedik” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Bento'nun, Quaresma'nın bir gün daha Türkiye'de kalmasından değil, bu oyuncunun Gaziantepspor deplasmanında sakatlanmasından korktuğu için Carlos Carvalhal'ı aradığı öğrenildi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam