PFDK'dan Akhisar Belediyespor ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Akhisar Belediyespor'a Sanica Boru Elazığspor maçında yaşannlardan dolayı seyircisiz oynama cezası verdi.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
PFDK'dan Akhisar Belediyespor ceza
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Mart 2013 19:44
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Akhisar Belediyespor'a, Sanica Boru Elazığspor maçında yaşann saha olayları nedeniyle 1 maç kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verdi.

Ayrıca yapılan açıklamada saha kapatma cezasının yanı sıra, aynı maçta müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na 1 resmi müsabakadan men cezası verildiği duyuruldu. 

İŞTE PFDK'NIN YAPTIĞI AÇIKLAMA:

"AKHİSAR BLD. GENÇLİK VE SPOR Kulübünün, 02.03.2013 tarihinde oynanan AKHİSAR BLD. GENÇLİK VE SPOR - SANICA BORU ELAZIĞSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada AKHİSAR BLD. GENÇLİK VE SPOR Kulübünün, akreditasyon sorumlusunun eşgüdüm toplantısına katılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada AKHİSAR BLD. GENÇLİK VE SPOR Kulübü teknik sorumlusu HAMZA HAMZAOĞLU'nun müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASI VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI CEZASI ve 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

 

Tümü
TÜMÜ