"Alex Ferguson'u niye atamadın Çakır?"

Spor Toto Süper Lig'de zorlu günler geçiren Akhisar Belediye'nin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Cüneyt Çakır'a farklı bir eleştiri getirdi.

Haber; DHA
Abone Ol
'Alex Ferguson'u niye atamadın Çakır?'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Mart 2013 15:03
Spor Toto Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Çakır'a fena yüklendi.

Cüneyt Cüneyt Çakır'ın, Real Madrid maçında Manchester United'lı Nani'ye gösterdiği kırmızı kart Avrupa futbolunda gündem yaratırken, Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, FIFA kokartlı hakemi yerden yere vurdu. Çakır'ın bu hataları yapacağının sinyallerini Türkiye'de verdiğini belirten Hamzaoğlu, "SB Elazıspor karşılaşmasında bir kararını alkışladım diye beni tribüne gönderen Cüneyt Çakır, sahaya inip gözünün içine baka baka kendisine parmak sallayan Alex Ferguson'u neden sahadan atamadı? Maç bitiminde kendisini alkışlayan Ferdinand'a neden kırmızı kart gösteremedi? Bence bu soruların cevabını iyi düşünsün" dedi.

Her şeye rağmen bir Türk hakeminin bu şekilde tartışılmasından üzüntü duyduğunu dile getiren genç teknik adam şöyle devam etti: "Maçı izledim. Nani'ye gösterdiği kırmızı kart yanlıştı. Çünkü futbolcunun gözü toptaydı ve hareketinde kasıt yoktu. Ancak Cüneyt Çakır'ın sahada kartlarını kullararak otorite sağlamak gibi hatası var ve o yanlışa yine düştü. Oysa futbolda bir maçın kahramanları futbolculardır. Teknik adamların, hakemlerin görevi onlara yardımcı olmaktır. Hakem ya da teknik adam kahraman olmaya kalkarsa, o zaman işler karışır. Her hakem hata yapar. Ama Çakır'ın hataları kulübe göre, maçın akışına göre şekilleniyor."

Cüneyt Çakır'ın son zamanlarda pek çok müsabakada tartışmaya yol açacak kararlar verdiğini sözlerine ekleyen Hamza Hamzaoğlu konuşmasını şöyle tamamladı: "Ben bir teknik adam olarak Cüneyt Çakır'ın tarzını beğenmiyorum. Yönettiği pek çok maçta kaos yaşanıyor. Kendisini futbolcunun ve teknik adamın üzerinde görüyor. Peki hep oyuncu, hep antrenör mü suçlu? Bence Cüneyt Çakır oturup bu konu üzerine kafa yorsun. Elazığspor maçında çaldığı ve çalmadığı düdüklerle seyirciyi provoke edip, daha sonra oyuncumuz Gekas'ı işaret edip, "Sen yaptın, sen bu hale getirdin' diyor. Hayır Cüneyt Çakır, bu işleri buraya sen getirdin. Tüm hata senin."

Tümü
TÜMÜ