Sporx Extra Arama Logo

Mostafa Mohamed, Galatasaray'da!
8
GALATASARAY'IN YENİ FORVETİ
Zamalek kulübü, Mostafa Mohamed'i Galatasaray'a 1,5 yıllığına kiraladıklarını resmen açıkladı. Yaklaşık 20 dakika sonra da Galatasaray, borsaya bildirimi yaptı ve Mostafa Mohamed transferi resmiyete kavuştu.
 
Kiralama bedeli: 2 milyon dolar
Satın alma opsiyonu: 4 milyon dolar (2021 sonuna kadar)
7
OYUNCUDAN PAYLAŞIM
Transferin resmen açıklanmasının ardından 23 yaşındaki oyuncu imza attığı anın fotoğrafını paylaşarak, emojilerle Türkiye mesajı verdi.
6
EŞİ DE PAYLAŞIM YAPTI
Mostafa Mohamed'in eşi de paylaşım yaptı ve Galatasaray'a transferin açıklanmasının ardından golcü oyuncunun Galatasaray formalı fotoğrafı ile birlikte "Sonunda" diye bir mesaj yolladı.
5
"ONU ÖZLEYECEĞİZ"

Transferin açıklanmasının ardından Zamalek Teknik Direktörü Jaime Pacheco da bir açıklama yaptı: "Mostafa Mohammed'e başarılar diliyorum. Biz kimsenin önünü kesmeyiz. Onu özleyeceğiz, kendisine iyi şanslar diliyorum."

4
"ST ETIENNE 3 KEZ ÖZÜR DİLEDİ"
Zamalek Basın Sözcüsü Essam Salem, St. Etienne kulübünden özür gelmesine rağmen tekliflerini kabul etmediklerini söyledi: "Fransız kulübünün başkanının yaptığı açıklamalar nedeniyle şartlar ne olursa olsun onları kabul edemezdik. Bir duruş sergiledik. St. Etienne o açıklamaların ardından 3 kez özür diledi. Biz yönetim olarak bu özürleri kabul etmedik, durum artık özürlük bir durum değildi. St. Etienne'in bizim için güvenilirliği kalmamıştı."
3
"GALATASARAY'I İYİ BİLİYOR"
Essam Salem ayrıca, "Mohamed, Galatasaray'da istediğini alacağına ikna oldu çünkü hem yurt içinde hem de Avrupa'da güçlü bir takım olduğunu biliyor" sözlerine demişti.
2
İŞİ MENAJER KARIŞTIRMIŞTI
Mohamed hakkında daha önce Zamalek Yöneticisi İbrahim Abdallah, "Galatasaray ile görüşmelerimiz devam ediyordu. Mostafa Mohamed'in menajeri, Galatasaray bir e-posta attı ve 'Sizinle görüşmek istemiyoruz.' dedi. Bu mail üzerine görüşmeler 1 hafta önce durmuştu." ifadelerini kullanmıştı.
1
MOSTAFA MOHAMED KİMDİR?

28 Kasım 1997 doğumlu Mostafa Mohamed, 1 metre 85 santimetre boyunda. Sağ ayağını kullanıyor. Zamalek altyapısından yetişen 23 yaşındaki futbolcu santrfor bölgesinde oynuyor. Golcü futbolcunun kulübü ile olan sözleşmesi 2024 yılında sona erecek. Mostafa Mohamed, 2016 ile 2019 yılları arasında El Dakhlia, Tanta SC ve Gaish takımlarına kiralandı. 23 yaşındaki futbolcu kulüp kariyerinde 122 maça çıkarken 41 gol atıp 10 da asist yaptı.