Sporx Extra Arama Logo

Belçika'da şampiyon Club Brugge

UEFA, koronavirüs salgınının artması nedeniyle tüm ligler için yeni bir takvim ve program yayınladı.
7
ŞAMPİYON İLAN EDİLDİ

Süper Lig'de ligin geri kalanı için çıkacak karar beklenirken, Koronavirüs nedeniyle liglere ara verilmesinin ardından Belçika'da flaş bir karar alındı. Belçika Pro Lig'in yönetimi, öncesinde 30 Nisan'a kadar ara verilen lig için oybirliği ile ligim devam etmesinin gerekli olmadığı yönünde karar aldı ve Club Brugge'ün şampiyon kabul edildiğini Belçika Futbol Federasyonu'na sundu. Prosedür olarak böyle bir süreç izlendiği ve federasyonun da bu öneriyi kabul edeceği bildirildi. Öte yandan mevcut sıralamayla Avrupa bileti verilecekken, küme düşenler ve çıkanlar tekrar görüşülecek.

6
UEFA'DAN YENİ TAKVİM VE AÇIKLAMA

Öte yandan UEFA, koronavirüs salgınının artması nedeniyle kritik bir karar aldı, tüm ligler için yeni bir takvim ve program yayınladı.

5
"UEFA TURNUVALARI SONUÇLANACAK"

UEFA Yönetim Kurulu, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin mutlaka devam etmesi ve sonuçlandırılması yönünde karar aldı. Ancak, yerel liglerin devamına ilişkin olarak ise ağustos ayında maçların oynanması yönünde tavsiye kararı alındı.

4
"MİLLİ MAÇLAR ERTELENDİ"

Milli takımlar arasındaki maçların ise belirsiz bir tarihe kadar ertelenmesi yönünde düşünce paylaşıldı. 24 takımla oynanacak Avrupa Şampiyonası öncesi yapılacak playoff eleme maçları da şu an için belirsiz bir tarihe kadar ileri alındı.

3
"3 AĞUSTOS'A KADAR BİTSİN"

55 federasyon yönetimiyle yapılan video konferansta ise 3 Ağustos'a kadar liglerin tamamlanması yönünde bir düşünce paylaşıldı. Haziran ayının ikinci yarısında ise tekrar durum değerlendirmesi yapılacak.

2
"FFP KURALLARI ASKIYA ALINDI"

Bir UEFA yetkilisinin AP'ye yaptığı açıklamaya göre, "Finansal Fair Play kuralları, bu olağanüstü koşullar nedeniyle bazı özel müdahaleler gerekiyor. Devam eden bu pandemi nedeniyle finansal raporların sunulmasına gerek yok. 2020/21 UEFA kulüp turnuvaları için finansal raporları iletme zorunluluğu, bir sonraki duyuruya kadar ertelendi. Özellikle, kabul süreci ve oyuncu transferleriyle ilgili UEFA yeni bir tarih belirleyecek.

1
"SEYİRCİSİZ MAÇLAR BİR FORMÜL"

UEFA, yerel ligler ile ilgili seyircisiz maçların çözüm olabileceği yönündeki görüşleri paylaştı. Ancak, koronavirüs salgını nedeniyle tıbbi personele acil ihtiyaç olduğu için maçlarda gerekli olan tıbbi ekiplerin sağlanması yönünde sorun olabileceğine dair de görüş bildirildi.