Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Galatasaray ve yabancı sınırı yorumları
11
TÜMER METİN'İN YORUMLARI
Süper Lig'de Alanyaspor'un Galatasaray'ı 4-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Tümer Metin açıklamalarda bulundu. İşte Tümer Metin'in değerlendirmeleri...
10
"FİZİK FARKI ORTAYA ÇIKTI"
Alanyaspor ile Galatasaray arasındaki fiziki farklılık ortaya çıktı. Ligin sonu, pandemi gibi şeyleri onlar da yaşadı ama fizik kalitesi ortaya çıktı. Pandemi sonrası iyi bir başlangıç olmadı, devre arasında transferlerle toplanmış bir Galatasaray vardı.
9
"TABİİ Kİ ETKİLENMİŞLERDİR"
Pandemi sonrasında hatırlayalım ilk maç, Fernando Muslera'nın ayağının kırılması ve üzerine Florin Andone... Fatih Hoca 'Psikolojik olarak etkilendik' dedi. Mutlaka etkilendi. Sonra beraberinde gelen kötü sonuçlar. Tabii ki etkilemiştir.
8
"YA ŞAMPİYON OLUR YA DA UZAK!"
Fatih Hoca'nın Galatasaray'ı ya şampiyon olur ya da ligi zirveden çok uzakta bitirir. Hedeften uzaklaşınca, takımı orada tutmak kolay değil. Hoca, Muslera'nın sakatlığıyla bu sürecin başladığını söyledi. Bence hoca, Gaziantep FK maçının ardından Başakşehir öncesi fotoğrafı çekti.
7
"HEDEF VAR AMA İSTENİYOR MU?"
Haydi Alanya'ya getir Seri'yi, Belhanda'yı, Donk'u oynat! Feghouli'yi getiremiyorsun bile! Ortada bir hedef var ama o hedef isteniyor mu?
6
"FİYASKO TRANSFERLERİ DE VAR"
Fatih Hoca, Galatasaray'da Metin Oktay gibi efsane olarak anılacaktır. Türk futbolunda da aynı şekilde iyi şekilde anılacak. Ancak bazen inişler, çıkışlar olabiliyor. Aynı şeyi transferleri için de söyleyebiliriz. Fatih Hoca'nın fayda sağlayan transferleri de olmuştur, fiyasko transferleri de... Bunlar olabiliyor.
5
"YABANCI SAYISI..."
Kalıba göre şekil almakta üstümüze yok! Kural ne olursa olsun değişen bir şey yok! Yabancı sayısı serbest de olsa kısıtlansa da altyapıdan oyuncu yetiştiremiyorsun! Fatih Hoca'nın haklı olduğu noktalar var. Yabancı serbest olunca herkes eleştirdi ama fikir sunan olmadı.
4
"TÜRKLERİN FİYATI DÜŞTÜ"
Milli Takım'ın etkileneceği söylendi ama öyle olmadı. Yabancı serbest olunca, Türk futbolcuların fiyatları düştü. İyi futbolcu parayı alır. Ersun Hoca'nın Fenerbahçesi'ni düşünelim, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Mehmet Topal; bunlara parayı vereceksin. Fatih Terim'in Galatasaray'ında Burak Yılmaz, Selçuk İnan; bunlara parayı vereceksin.
3
"AVRUPA'DA OYUNCULARIN VAR"
Milli Takım etkilenmedi, 4 stoperimiz üst düzey liglerde oynuyor. Juventus'ta stoperin var. Milan'da, Roma'da, Leicester, Everton'da, Lille'de futbolcuların var. Sayı önemli değil, altyapıya bir şey koyuyor musun? Oradan yetişen oyuncun var mı?
2
"NİYE 14 YABANCI ALIYORSUN?"
Niye 14 yabancı alıyorsun? Mecbur değilsin ki! Herkes gitti 14 yabancı aldı, neden? Herkes üşüştü, iç piyasayı yükseltmemek adına gittiler Senegal'den oyuncu aldılar. Fayda sağlayanlar var, iş yapmayanlar var. 9 milyon euro kontrat verdiğin oyuncudan verim alamadığın da oldu. Önemli olan doğru transfer. İrfan Can Kahveci, Başakşehir'de banko oyuncu, yerine yabancı alacak mısın? Mahmut Tekdemir'in yerine yabancı alacak mısın? Almayacaksın!
1
"TESİSLERDE MAÇ İZLİYORLARDI"
Tesislerde oturup maç izleyen yerli futbolcular vardı. Bu kısıtlama işi doğru değil. Ayrıca kısıtlamaya takılıp, altyapı işini yine konuşmuyoruz.