Sporx Extra Arama Logo

Trabzonspor'un kasasını doldurabilecek 7 yıldız
8

TRABZONSPOR'UN KASASINI DOLDURACAK 7 YILDIZ

Trabzonspor, altyapısından yetişen birçok yıldızı parlattı ve bir anda Avrupa devlerinin de dikkatini çekti. 60 milyon euro civarında borcu olan Trabzonspor, elindeki yeteneklerle borcunu bitirip artıya bile geçebilir. İşte Trabzonspor'un kasasını doldurabilecek 7 yıldızı...

7

UĞURCAN ÇAKIR

Trabzonspor'un 23 yaşındaki kalecisi, modern kalecide aranan her türlü özelliğe sahip. Pas yapabiliyor, ince, uzun ve atletik, refleksleri kuvvetli. 10 milyon euro'luk teklifler masada ancak Trabzonspor kabul etmedi.

6

HÜSEYİN TÜRKMEN

Trabzonspor altyapısından yetişen Hüseyin Türkmen, geçtiğimiz sezon 29 maça çıktı ve her geçen gün performansını artırarak yükseldi. Ajax'ın dikkatini çekti. Matthijs de Ligt'in yerine düşünüldüğü iddiaları da gündeme geldi. Ajax dışında Standard Liege ve Anderlecht'in de gündemine geldi.

5

ABDULKADİR PARMAK

Trabzonspor'un altyapısından yetişen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Abdulkadir Parmak, geçen sezon oynadığı 22 maçtan sonra kendini gösterdi. Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ü takip eden gözlemciler, Abdulkadir Parmak'ı da beğeniyle izlediler. Trabzonspor, satmak isterse 24 yaşındaki orta saha oyuncusu için iyi bir teklifi masada görecektir.

4

YUSUF YAZICI

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı için gelen 15-20 milyon euro civarındaki teklifleri beğenmeyerek reddetti. Oyuncusunun piyasasının çok daha fazlasına inanıyor olacak ki, "Borcumuz 160 milyon euro, 160 milyon euro'luk teklif gelse bile satmam." dedi. 22 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusunun potansiyelinin sınırı henüz belirsiz ve Trabzonspor da bunun pekala farkında...

3

ANTHONY NWAKAEME

Trabzonspor'un 1.1 milyon euro'ya Hapoel Beer Sheva'dan transfer ettiği Nwakaeme, bonservisinin çok ötesinde bir performans sergiledi. Sezonu 12 gol ve 12 asistle noktalayarak, bir kanat oyuncusu için 'yıldız' rakamlarını yakaladı. Nwakaeme için 4 milyon euro'luk bir teklif reddedildi ve yıldız futbolcunun sözleşmesi serbest kalma bedelinde %50 oranında artış yapıldı. (6 milyon euro) Belli ki Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun kafasında Nwakaeme için çok daha yüksek bir rakam mevcut...

2

ABDÜLKADİR ÖMÜR

Abdülkadir Ömür'ü izleyen herkes, 19 yaşındaki oyuncunun Bernardo Silva'vari bir yetenek izlediğinin farkına varır. Bernardo Silva'yı yetiştiren Leonardo Jardim, Abdülkadir Ömür için 15-20 milyon euro bandında teklifler getiriyor. Bernardo'yu da benzer bir fiyat olan 15.75'e Benfica'dan alan Monaco, 50 milyon euro'ya Manchester City'e satmıştı. Şu an Bernardo Silva'nın piyasası 100-120 milyon euro aralığında. Abdülkadir Ömür için de benzer rakamlar gelmezse, en azından 30 milyon euro'dan fazlasını göremezsek Trabzonspor ikna olmayacaktır.

1

CALEB EKUBAN

Trabzonspor'un 1 milyon euro'ya Leeds United'dan transfer ettiği 25 yaşındaki Ganalı forvet, sezonu kenardan gelerek 8 gol ve 3 asistle bitirdi. Ekuban için İtalya'dan talipler olduğu ve 5 milyon euro bandında teklifler olduğu basına yansımıştı. Trabzonspor ise Ekuban'ın fiyatını 10 milyon euro olarak belirledi.