Sporx Extra Arama Logo

Trabzonspor'un kasasını doldurabilecek genç yıldızlar
9
TRABZONSPOR'UN KASASINI DOLDURACAK YILDIZLAR

Trabzonspor, altyapısından yetişen birçok yıldızı parlattı ve bir anda Avrupa devlerinin de dikkatini çekti. 50 milyon euro civarında borcu olan Trabzonspor, elindeki yeteneklerle borcunu bitirip artıya bile geçebilir. İşte Trabzonspor'un kasasını doldurabilecek yıldızlar...

8
YUSUF SARI

Trabzonspor'un sezon başında Marsilya'dan 250 bin euro bonservis bedeliyle transfer ettiği 21 yaşındaki genç sağ kanat, Abdülkadir Ömür'ün sakatlığı sonrası bulduğu fırsatı mükemmel değerlendirdi. Çok rahat adam geçebilen ve ceza sahası içine girdiği zaman iyi tercihler yapabilen Yusuf Sarı, bu sezon Süper Lig'de 10 maçta 542 dakika süre buldu ve 3 gol 2 asistle 5 gole direkt etki etti. Fransa pasaportu olması, AB ülkelerine transferi için büyük kolaylık. Trabzonspor, onun için 8-10 milyon euro bandında, gelecekten satıştan pay içeren bir teklif alırsa ikna olabilir.

7
ALEXANDER SÖRLOTH

Şu an Trabzonspor'da kiralık ama performansı çok etkileyici. Trabzonspor'un 6 milyon euro satın alma opsiyonu olan Sörloth için bir 'Merih Demiral formülü' geliştirilebilir. Alanyaspor, satın alma opsiyonluk kiralık oyuncusunun bonservisini önce 3.5 milyon euro opsiyonu kullanarak Sporting'ten satın alıp hemen ardından 9.25 milyon euro bedelle Sassuolo'ya satmıştı. Trabzonspor da Sörloth için cazip bir teklif alırsa önce 6 milyonluk opsiyonu kullanabilir ve hemen ardından satışı gerçekleştirip elini rahatlatabilir.

6
UĞURCAN ÇAKIR

Trabzonspor'un 23 yaşındaki kalecisi, modern kalecide aranan her türlü özelliğe sahip. Pas yapabiliyor, ince, uzun ve atletik, refleksleri kuvvetli. 15-203 milyon euro'luk teklifler masada ancak Trabzonspor kabul etmedi.

5
HÜSEYİN TÜRKMEN

Trabzonspor altyapısından yetişen Hüseyin Türkmen, her geçen gün performansını artırarak yükseldi. Ajax'ın dikkatini çekti. Matthijs de Ligt'in yerine düşünüldüğü iddiaları da gündeme geldi. Ajax dışında Standard Liege ve Anderlecht'in de gündemine geldi.

4
ABDULKADİR PARMAK

Trabzonspor'un altyapısından yetişen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Abdulkadir Parmak, oynadığı maçlarda kendini gösterdi ve fırsatı değerlendirdi. Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür'ü takip eden gözlemciler, Abdulkadir Parmak'ı da beğeniyle izlediler. Trabzonspor, satmak isterse 24 yaşındaki orta saha oyuncusu için iyi bir teklifi masada görecektir.

3
ANTHONY NWAKAEME

Trabzonspor'un 1.1 milyon euro'ya Hapoel Beer Sheva'dan transfer ettiği Nwakaeme, bonservisinin çok ötesinde bir performans sergiledi. Geçen sezon, bir kanat oyuncusu için 'yıldız' rakamlarını yakaladı. Nwakaeme için 4 milyon euro'luk bir teklif reddedildi ve yıldız futbolcunun sözleşmesi serbest kalma bedelinde %50 oranında artış yapıldı. (6 milyon euro) Belli ki Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun kafasında Nwakaeme için çok daha yüksek bir rakam mevcut...

2
ABDÜLKADİR ÖMÜR

Abdülkadir Ömür'ü izleyen herkes, 20 yaşındaki oyuncunun Bernardo Silva'vari bir yetenek izlediğinin farkına varır. Bernardo Silva'yı yetiştiren Leonardo Jardim, Abdülkadir Ömür için 15-20 milyon euro bandında teklifler getiriyor. Bernardo'yu da benzer bir fiyat olan 15.75'e Benfica'dan alan Monaco, 50 milyon euro'ya Manchester City'e satmıştı. Şu an Bernardo Silva'nın piyasası 100-120 milyon euro aralığında. Abdülkadir Ömür için de benzer rakamlar gelmezse, en azından 30 milyon euro'dan fazlasını göremezsek Trabzonspor ikna olmayacaktır.

1
CALEB EKUBAN

Trabzonspor'un 1 milyon euro'ya Leeds United'dan transfer ettiği 25 yaşındaki Ganalı forvet, geçen sezonu kenardan gelerek 8 gol ve 3 asistle bitirdi. Ekuban için İtalya'dan talipler olduğu ve 5 milyon euro bandında teklifler olduğu basına yansımıştı. Trabzonspor ise Ekuban'ın fiyatını 10 milyon euro olarak belirledi.