Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Braga - Beşiktaş değerlendirmesi
10
YORUMCULAR, BEŞİKTAŞ'I DEĞERLENDİRDİ
Spor yazarları, Beşiktaş'ın Braga deplasmanındaki oyununu değerlendirdi. İşte o yorumlar...
9
"HOCA ÖNEMSEMEYİNCE, TAKIM ÖNEMSEMEDİ"

Turgay Demir: " İsteyen, istediği kadar anlatabilir bu maçı, bana göre ana fikir şu; hoca maçı önemsemeyince, sahadaki oyuncular hiç önemsemediler! Bir takımın hedefi, oyuncuların ismi tahtaya yazıldığı anda belli olur, böyle bir on biri sahaya yazdığınız anda takım sizin bu maçı ciddiye bile almadığınızı anlar. Net! Lens kırmızı kart gördü (karar yanlıştı) takım eksik kaldı muhabbeti de bu maçı anlatmaz; Lens varken de takım on kişiydi zaten.."

8
"KOCA ORTA SAHA ONLARA EMANET"
Turgay Demir: "Umut, Lens, Güven, Boyd, Oğuzhan ve genç Kartal... Bu altı oyuncu arasında orta sahada rakip kovalayacak, önde baskı kuracak, top kapacak bir tek kişi var mı!? Yok! İyi top kullanan genç Kartal ve Oğuzhan'a emanet koca orta saha... Sonuç; Bragalı oyuncular yol geçen hanına çevirdiler bu bölgeyi..."
7
"BEŞİKTAŞ İÇİN TEK TESELLİ BOYD"

Sinan Vardar: "Karius 3. golde hatalıydı ama 4 pozisyonda da kalesinde devleşti. Dün altyapının yeni ürünü Kartal ve BEFAM'ın eseri Necip de yine takımın en iyilerindendi. Formaya hasret kalan Tyler Boyd özellikle ilk 45 dakikadaki iyi futbolu ve şık golü Beşiktaş için belki de tek teselliydi. Burası Beşiktaş... Biz çok Mart'lar gördük Avrupa'da. Kasım ayının hemen başında Avrupa'ya veda etmek bir Beşiktaşlı olarak benim ağrıma gitti.."

6
"BEŞİKTAŞ UZUN SÜRE 9 KİŞİ OYNADI"
Sinan Vardar: "Takımı yöneten Avcı'nın yardımcısı Recep Uçar da sınıfta kaldı. Lens atılmış, takım hala iki forvet. Çıkar Güven'i güçlendir orta sahayı. Bunu yedek kulübesinden görmek çok mu zor? Güven 86 dakika oyunda kalınca, Beşiktaş resmen uzun süre 9 kişi oynadı."
5
"FARKI KARIUS ÖNLEDİ"

Oktay Derelioğlu: "Beşiktaş kötü oynuyor. Braga iyi oynayarak Beşiktaş'ı yenmedi. Abdullah hoca, Portekiz'e gitmedi ama kurduğu 11'de ligi düşündüğü açıkça belli. Şans bulan oyuncular vardı. Kartal gibi. Güven ve Umut birlikte oynadılar. Ama şunu söylemeliyim ki farkı yine kaleci Karius önledi. Beşiktaş takımında nedense, kim oynarsa oynasın panik halinde oynuyor. Rahat bir oyun anlayışı yok. Maçın başlama düdüğü ile birlikte sonuna kadar bir panik havası var."

4
"BEŞİKTAŞ NE ZAMAN TOPARLANIR?"
Oktay Derelioğlu: "İlk maçların sonucu kötü gelince takım psikolojik olarak etkilendi. Dün gece Tyler Boyd bayağı istekliydi. Attığı gol çok klastı. Tlyer Boyd bundan sonraki süreçte daha fazla şans bulur diye düşünüyorum. Beşiktaş'ın en büyük eksiği bir türlü takım oyunu oynayamaması. Hakem kırılma anında çok yanlış karar verdi. Kırmızı kart ağırdı. Beşiktaş ne zaman toparlanır merak ediyorum. Oyun anlamında kötü görünüyorlar..""
3
"BEŞİKTAŞ, 0 PUANI HAK ETMEDİ"

Güntekin Onay: "Sıfır puan felaket bir tablo. Belki de üstüne bir şey söylemeye gerek yok. Beşiktaş gibi bir takım 4 maç sonunda UEFA Avrupa Ligi’nde puansız kalır mı? Tabii ki maçlar da çok enteresan geçti. Maçların hepsini kazanabilirdi ya da puan alabilirdi Beşiktaş. Son dakika golleri, bugün olduğu gibi hatalı kararlar maçları Beşiktaş’tan aldı götürdü. Gruptan çıkmayı hak etmedi de sıfır puanı almayı da değil."

2
"EN ENTERESAN SONUÇ BEŞİKTAŞ'IN"

Metin Tekin: "Boyd'un bugün attığı gol lig maçlarında özgüvenine yansıyacaktır. Ben, Abdullah Avcı'nın Denizlispor maçında Lens yerine Boyd'u tercih edeceğini düşünüyorum. Lens'in pozisyonu sarı kart, kırmızı kart ağır. Grubun tahmin edilebilir bir dengesi yok. Herkesin çıkabileceği bir tablo oluştu son 2 maçta. Maçların hikayesinde olacak en enterasan sonuç 0 puanda kalması olurdu Beşiktaş'ın. O oldu."

1
"DÖNÜP BAKAR, KAFALARINI VURURLAR!"

Murat Özbostan: Bir gün bu puanlara Trabzonspor'un da Beşiktaş'ın da çok ihtiyacı olabilir şampiyon olduklarında. Şampiyonlar Ligi'ne bile kalamazlarsa dönüp de geriye bakarlar ve biz ne yapmışız diye kafalarını vururlar. Eğer Avrupa'yı önemsemiyorsanız bu organizasyona katılmayın. Beşiktaş ve Trabzon adına çok üzüldüm. Başakşehir'i kutlarım. Avrupa'da devam etmesi hem kendi adına hem de markası için önemli.