Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarları, 24 Erzincanspor - Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi
8
YAZARLAR NE DEDİ?
Spor yazarları, Erzincanspor deplasmanında 2-0 mağlup olmasına rağmen Ziraat Türkiye Kupası'nda turlayan Beşiktaş'ı değerlendirdi.
7
"ŞEHİR OLARAK KAZANDILAR"
(SİNAN VARDAR/FOTOMAÇ) Erzincaspor dün tarihinde ilk defa Beşiktaş'ı ağırladı. Kupa sayesinde Beşiktaş'ın şehre gelmesi kent turizmine büyük katkı bulunması acısından çok önemli. Erzincan'da esnaf kazandı, oteller kazandı. Dün 3. Lig ekibi olmasına rağmen alkışlanacak bir futbol ortaya koydu ev sahibi. Dün kazanan şehir olarak Erzincan'dı.
6
"PEK TAT VERMEDİ"
(SİNAN VARDAR/FOTOMAÇ) Dünkü maçı izlerken şunu düşündüm. Maalesef Süper Lig'de kulüplerimiz modası geçmiş yabancılara paraları saçıyor. Roco'ya, Tyler Boyd'a verilen şans Erdoğan Kaya, Rıdvan Yılmaz'a verilse... Beşiktaş geleceğini kazansa... Ah keşke ah! Mesela Tyler Boyd'un Erzincasporlu futbolculardan fazlalığı yok, eksiği çok... Beşiktaş'ın dün yedek ağırlıklı kadrosu doğrusu pek tat vermedi.
5
"TEL TEL DÖKÜLDÜ"
(SİNAN VARDAR/FOTOMAÇ) Kaleci Utku kritik kurtarışlara imza atarken bu takımda yolların ayrılması gereken bir çok oyuncu olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Hele o Oğuzhan'ın hali! Gerçekten içler acısı... Teknik Direktör Abdullah Avcı; baktı Erzincanspor akın akın geliyor, 60'dan sonra Vida ve Lens'i oyuna alırken maçta dengeyi sağlamaya çalıştı. Beşiktaş turu geçti ama 3. Lig ekibi karşısında tel tel döküldü. TFF Türk Futbolunun gelişmesi için alt liglerine daha çok yatırım yapmalı.
4
"ÜLKE FUTBOLUNU ŞAHLANDIRIR"
50 yılldır futbolun içinde olan biri olarak vurguluyorum; Anadolu'da bir futbol patlaması ülke futbolunu şahlandırır. Erzincanspor Ziraat Türkiye Kupası coşkusunda güzel bir resitali sunarken ben de Erzincanlıları tek tek tebrik ediyorum. Yeni statları açılışında orada olacağım.
3
"GENÇLERDEN MÜCADELE BEKLEDİM"

(OKTAY DERELİOĞLU/TAKVİM) Beşiktaş için kağıt üzerinde kolay bir maçtı. 24 Erzincan önünde ilk maçı 3-0 kazandıkları için bu maça yine yedek ağırlıklı bir kadroyla çıkıldı. Umut, Necip, Boyd ve Oğuzhan'ı saymazsak takımın çoğu gençlerden oluşuyordu. Özellikle gençlerin iyi bir mücadele vermesini bekliyordum.

2
"TYLER BOYD YİNE DÖKÜLDÜ"
(OKTAY DERELİOĞLU/TAKVİM) Ancak ne acıdır ki hiçbirinden umduğumu bulamadım. Yarının büyük yıldızı olarak lanse edilen Muhayer sahada gezdi, dolaştı. Oyunda kaldığı sürece tek bir olumlu hareketini göremedim. Ligde az şans bulan Tyler Boyd yine döküldü. Bu gidişle devre arasında gönderilecek oyuncuların en başında o geliyor.
1
"AVCI'NIN İŞİ GERÇEKTEN ZOR"
(OKTAY DERELİOĞLU/TAKVİM) Umut Nayir orta sahadan istediği topları alamayınca verimsiz kaldı. Oğuzhan yine döküldü. Artık ondan umudumu tamamen kestim. 24 Erzincan ise 3. Lig takımı olmasına rağmen amatör bir ruhla mücadele ederek Beşiktaş'ı sahadan sildi. Eğer son vuruşlarda biraz daha başarılı olsalar Kartal dün tura veda edebilirdi. Avcı'nın işi gerçekten zor. Beşiktaş toparlanmazsa bu futbolla daha büyük şoklar yaşayabilir.