Sporx Extra Arama Logo

Sörloth: "Türkiye'yi yeneceğiz"

Trabzonspor'un Norveçli eski golcüsü Alexander Sörloth, Türkiye maçı öncesi canlı yayında açıklamalar yaptı.
7
SÖRLOTH: "TÜRKİYE'DE TAKTİK YOK!"

Trabzonspor'un Norveçli eski golcüsü Alexander Sörloth, Türkiye maçı öncesi canlı yayında açıklamalar yaptı.

6
"TÜRKİYE'Yİ YENECEĞİMİZE İNANIYORUM"

"İçimizde yeterince kazanma hırsı var. Ben Türkiye maçına baskı altında olmadan çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Grupta hedefimiz birincilik. Türkiye'de taktik eksikliği var, bireysel kalite çok üst düzeyde. Türkiye'yi yeneceğimize inanıyorum"

5
"TÜRKİYE'DE ÇILGIN MAÇLAR OYNADIK"

"Türkiye'de yaşadıklarımı daha önce yaşamamıştım. Tribünlerde 40.000 kişinin önünde çılgın maçlar oynadık. Bir metre uzağımdaki arkadaşımı bile duyamadığım maçlar oynadım. Orada başından sonuna kadar harika zaman geçirdim"

4
"HAALAND İLE İLETİŞİMİM İYİ"

"Haaland'ın performansı bir Norveçli olarak beni gururlandırıyor. Onunla iyi bir iletişimim ve arkadaşlığım var"

3
"OSLO'DA 2 HAFTA BOYUNCA BEKLEDİM"

"Leipzig'de ilk 6 ay boyunca zorlandım. Çok özel bir kulüpteyim. Leipzig'e transfer olmadan önce, 2 hafta boyunca Oslo'da ne yapacağımı bilemeden bekledim. Sonunda Leipzig'e imza attım. Bana ilk aşamada çok yardımcı olmaya çalıştılar. Kendimi rahat hissetmem için çaba gösterdiler. Yeni bir kulübe gitmek her zaman için zordur. Yeni takım arkadaşlarınla uyum sağlaman zaman alır. Belki dışarıda birkaç yemek yemen, birbirinizi tanıman gerekir. Bir gruba dışarıdan dahil olmak koaly değildir ne yazık ki..."

2
"TÜRKİYE'DE TAKTİK YOK!"

"Julian Nagelsmann ile birlikte birçok yeni taktik gördüm ve hepsine alışmaya çalıştım. Türkiye'de ise taktiğe odaklanmak yoktuk. Tamamen bireysel kaliteler üstünden giderdik. Leipzig'de ise bütün odak noktamız taktik. Gerçekten taktikler için çok zaman harcıyoruz. Bu nedenle ilk başlarda zorlandım."

1
"KENDİME İNANIYORUM, HER ZAMAN!"

"Norveç formasıyla son 9 maçta 10 gol attım. Tıpkı kariyerim gibi. Bazen inişler çıkışlar olabilir. Ancak, her zaman kendime inancım var. Beni zorlu zamanlarda ayakta tutan da bu inancım. Bazen bu inancı ve potansiyeli herkese göstermek zor olabiliyor. Norveç formasıyla gollerim gelmeye başladığı için de mutluyum ve memnunum."