Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın resmen Beşiktaş'ta
9

SERGEN YALÇIN BEŞİKTAŞ'TA

Beşiktaş’ta beklenen gelişme oldu, Abdullah Avcı’nın vedası ile boşalan teknik direktörlük koltuğuna kulübün efsane isimlerinden Sergen Yalçın oturdu. Beşiktaş, Sergen Yalçın ile 1,5 yıllık sözleşme imzalandığını KAP'a bildirdi. Sergen Yalçın ayrıca takımının başında idmana çıktı.

İŞTE KAP BİLDİRİMİ:

"Sayın Ali Rıza Sergen Yalçın ile 1.5 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Beşiktaşımıza önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Teknik Direktörümüz Ali Rıza Sergen Yalçın'a çalışmalarında başarılar dileriz."
8

OY BİRLİĞİ İLE KARAR ÇIKTI

Beşiktaş Yönetim Kurulu pazartesi öğle saatlerinde Ahmet Nur Çebi başkanlığında Vodafone Park’ta toplandı. Gündemdeki teknik adam adaylarını masaya yatıran siyah-beyazlı idareciler, Sergen Yalçın’ın ismi üzerinde fikir birliğine vardı. Yönetim kurulunun oy birliği ile Yalçın’ın göreve getirilmesine karar verdiği aktarıldı.

7

14 YIL SONRA GELDİ

Başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu toplantısının ardından Sergen Yalçın ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi ve genç teknik adamla 1,5 yıllık sözleşme için el sıkıştı. Sergen Yalçın son olarak yönetim kurulu ile bir araya geldi ve 14 yıl sonra geri döndüğü siyah-beyazlı takımda görev almaya hazır olduğunu bildirdi.
6

PARA KONUŞMADI

Başkan Çebi ile Sergen Yalçın arasındaki görüşmede maddi konuların hiç gündeme gelmediği belirlendi.

5

AVCI 12 MİLYON ALIYORDU

Genç teknik adamın koşulsuz şartsız sözleşme imzalamayı kabul ettiği öğrenildi. Sergen Yalçın’a ödenecek yıllık ücretin, siyah-beyazlı yönetim kurulu tarafından belirleneceği kaydedildi. Beşiktaş, görevden alınan Abdullah Avcı’ya senelik net 12 milyon lira ödüyordu. Sergen Yalçın’a ödenecek ücretin bunun bir hayli altında olacağı ifade edildi. Sergen Yalçın bu sezon için 2 milyon TL, gelecek sezon için de 6 milyon TL kazanması bekleniyor
4

10 SEZONDA 7 KUPA KALDIRDI

Beşiktaş altyapısından yetişen Sergen Yalçın, profesyonel kariyerine 1991 yılında siyah-beyazlı kulüpte başladı. 1991-1997 döneminde aralıksız 6 yıl Beşiktaş forması giyen Yalçın daha sonra İstanbulspor’un yolunu tuttu. Siirt Jetpa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor formaları giydikten sonra 2002’de Beşiktaş’a geri dönen Sergen Yalçın, 2006’ya kadar siyah-beyazlı takımda top koşturdu.

3

100. YILIN KAHRAMANI

Kartal’da iki dönem halinde toplam 10 sezon forma giyen Yalçın tam 7 kupa kaldırdı. 3 kez Süper Lig, 2 kez Türkiye Kupası ve 2 kez Süper Kupa kazanan Sergen Yalçın, 100. yıl elde edilen şampiyonlukta başrolü oynamıştı.
2

MURAT ŞAHİN'İN PAYLAŞIMI

Beşiktaş'ın eski kalecisi olan ve Sergen Yalçın'ın antrenör  ekibinde yer alan Murat Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla siyah-beyazlı kulübe döndüklerini duyurdu.
1

ÇAĞDAŞ ATAN AÇIKLADI

"Genç bir çocukken çıktım genç bir antrenör olarak geri dönüyorum. Çok çalışacağız çok uğraşacağız başaracağız."