Sporx Extra Arama Logo

Serdar Ali Çelikler: "Başkan, 'Kara Murat benim' diyor!"
16

"BAŞKAN, 'KARA MURAT BENİM' DİYOR"

Habertürk Spor yazarı Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaları değerlendirdi

15

VOLKAN DIŞINDA AÇIKLAMA YAPAN OLMADI

10 Ekim Çarşamba günü Ali Koç'un açıklamaları gündem oldu. Başkan, yaklaşık 5 gün önce alınan "kadro dışı" ve "göreve son" kararlarının gerekçelerini açıkladı. Karşı taraftan bir açıklama gelebilir diye 2 gün bekledim. Volkan dışında açıklama yapan olmadı. Konuyla ilgili madde madde gideceğim sonunda da naçizane analizimi yapacağım.

14

3 HOCANIN GÖREVİNE SON VERİLMESİ

Aslında analiz edilecek pek birşey yok. Kabul edilebilir bir durum yok. Hocalar bilgi sızdırma ve dahi sabotaj (yanlış idman) yapmışlar. Karnımızdan konuşmaya gerek yok, açıkça Aykut Hoca'ları geri gelsin diye çalışmışlar. Kocaman defteri zaten hiç açılmamış, Aykutperest medyanın iddia ettiği gibi başkan Kocaman konusunda bir gün dahi pişman olmamıştı. Buna karşın bilhassa sabotajın artırıldığı dönemde yandaş medyasının "Taraftar Aykut'u istiyor" yalanını ortaya atması tesadüf olsa gerek!! Kocaman defteri bana göre F.Bahçe açısından uzun süreliğine kapanmıştır. 3 hoca meselesi belli ki biraz daha su kaldıracak.

13

AATIF CHAHECHOUHE VE NABIL DIRAR

Bir kere Aatıf'a helal olsun. 2 kez. Birincisi "Bu takım geçen sene de kalitesizdi, bu sene daha kalitesiz" demiş. Tamamen aynı fikirdeyim. Bu anlamda helal olsun. 2. helal olsun'um ise bizzat bu kalitesiz isimlerden birisinin kendisi olduğu halde bu tespiti yapabilmiş olması. Dirar konusunda moral bozup kulis yapması da kadro dışı kararının sebebi. Tartışacak bir şey yok.

12

VOLKAN DEMİREL

Volkan'ın durumu farklı. TV ekranlarında da söylediğimiz gibi Volkan aslen usül hatası yapmış. Bu konuda başkanın hiyerarşik düzen gereği kendi yanında Semih Özsoy'a bağrılmasına karşı bir tepki vermesi doğaldır. Ancak başkan Volkan'ın esas hatası da yaptığını söyledi. "Takımı toplama" işini; makarna partilerini yapmadığını söyledi. Bu konuda başkana katılmıyorum. "Takımı topla Volkan" zihniyeti son 4 yıl Aziz Bey mentalitesiydi. Ali Bey'in de bu fikirde olması kabul edilemez. Usül hatası konusunda ise başkan haklı. Volkan da özür dilerse konunun tatlıya bağlanabileceğini başkan da söyledi.

11

ERSUN YANAL

Açıkça ben varken olmayacak dedi. Bu konuda bir yorum yapamam. Demek ki düşünmüyor.

10

PHILLIP COCU

Samandıra bu haldeyken hocanın performansının da tam olarak yansımasını görememiz doğal. Devre arasına kadar teknik adamlığı konusunda daha rahat fikrimiz olur. Bu karar da benim beklediğim ve mantıklı bulduğum bir karar.

9

DAMIEN COMOLLI VE ONUR BAŞAR

Başkan, "Şimdi Onur'a da başladılar" diye aslında doğrudan bana seslendi. Onur Başar'ı tanımam. Başka bir idari direktörle de ilişkim yoktur. Ama Samandıra'nın çivisi çıkmışsa bunda hem Sportif Direktörün hem de İdari Direktör'ün kusuru olmaması düşünülebilir mi?

8

YEMEYİP İÇMEYİP BAŞKANA YETİŞTİRMESELER...

Her olan biteni başkana anında ileteceklerine (Mesela Koeman-Volkan olayı) orada çözmeye çalışsalar, her takım soyunma odasında olabilecek küfürlü konuşmaları yemeyip içmeyip başkana yetiştirmeseler, yani işlerini layıkıyla yapsalar daha az sorun olmaz mı? (Başkan All Or Nothing Manchester City belgeselini izlesin.. 20 yaşındaki çocukların Pep'e nasıl trip yaptıklarını, soyunma odasına girildiğinde küfür edilip edilmediğini görecektir)

7

SAMANDIRA, DALLAS'A DÖNMÜŞ

Samandıra neredeyse Dallas'a dönmüşse başkan kusura bakmasın Sportif Direktörünün de idari direktörünün de hatası vardır. İdari direktörün (Onur Başar) bu göreve liyakati yoktur. Başka görevler alabilir ya da yardımcı hocalardan biri olur. (Kendisinin A ve B lisansı var) Ancak liyakat döneminde mevcut görevini yerine getirebilecek donanım kendisinde yoktur. Üstelik Volkan ve Topal'ı Rize'de tribüne gönderirken "Başkan öyle istiyor" diye yalan söylemesi neyle açıklanabilir?