Sporx Extra Arama Logo

İllerin koronavirüs yoğunluk haritaları yayınlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salı gümü gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Koca, dün akşam yaptığı açıklamada ilk kez Türkiye günlük koronavirüs tablosunda il bazında verilere yer verdi. Basın açıklamasında, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Ankara, İzmir ve İstanbul’daki corona virüsü vakalarının ilçelere göre dağılımı tablo şeklinde paylaşıldı. Bu gelişme ile birlikte corona virüsü ilçelere göre dağılımı araştırılmaya başlandı. Bakan Koca’nın paylaştığı verilere göre Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Ankara, İzmir ve İstanbul ilçelerinde kaç vaka var? İşte koronavirüs ilçe dağılımı ile Türkiye’de son durum….
19
FAHRETTİN KOCA'DAN AÇIKLAMALAR
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerdeki son durumu açıkladı ve koronavirüs vakalarının en sık görüldüğü illerdeki yoğunluk haritaları ortaya çıktı.
18
İSTANBUL'DA VAKALARIN DAĞILIMI
17
ANKARA'DA VAKALARIN DAĞILIMI
16
İZMİR'DE VAKALARIN DAĞILIMI
15
KOCAELİ'DE VAKALARIN DAĞILIMI
14
SAKARYA'DA VAKALARIN DAĞILIMI
13
ZONGULDAK'TA VAKALARIN DAĞILIMI
12
TÜRKİYE'DE VAKALARIN DAĞILIMI
11
TÜRKİYE'DE VAKALARIN DAĞILIMI
10
TOPLAM VAKA SAYISI
Bakan Koca, koronavirüste toplam vaka sayısının 34109'ye yükseldiğini belirtirken, toplam 725 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı. Öte yandan hastalığı atlatan vatandaşlarımızın sayısı ise 1582 olarak paylaşıldı.
9
"İZOLASYON KURALINA UYMALIYIZ"
Dün ülkemizi dışarıya karşı izole etmeye çalışıyorduk, izolasyon kuralına şimdi şehir şehir uymamız zorunludur.
8
HANGİ NOKTALARDA DAHA YOĞUN?
"Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak noktalarında yoğunluk fazla."
7
"HASTANELERİ PLANLADIK"
"Bu hastaneleri tek katlı içinde ameliyathaneleri de olan bütün odaları gerektiğinde yoğun bakım yatağına çekilen hastane olarak planladık. Yani kalıcı daha sonraki dönemde benzer veya farklı amaçlarla gerektiğini de kullanacağımız hastaneler."
6
"ZORUNLU DIŞARI ÇIKACAĞINIZ ZAMAN..."
Maskeyi takarak güvende olduğumuzu hissedip dışarı çıkmayalım. Maske, zorunlu dışarı çıkma durumu söz konusuyla olmalı. Esas hedef, evde kendimizi izole etmek olmalı. Temas etmemeliyiz, mesafeyi korumalıyız, mutlak izolasyon diyoruz.
5
"TEKRARLAYAN TESTLER OLDU"
"Tekrarlayan testlerin olduğu doğru, bu oranın yüzde 10'u geçmediğini biliyoruz, büyük oranda olmadığını belirtelim."
4
"İŞ YERİNDE MASKE ZORUNLU"
İş yerlerinde toplu alanlarda ve iş yeri ortamında maske zorunlu. Bununla ilgili yer yer denetimler yapılacak
3
"YOĞUN BAKIM DOLULUK ORANIMIZ..."
Şu an bütün Türkiye'de yoğun bakımlardaki doluluk oranımız yüzde 62-63'ü geçmedi
2
"İKİ DOKTORUMUZ VİRÜSÜ İZOLE ETTİ"
Erciyes Üniversitesi'nden Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile Ankara Üniversitesi'nden Aykut Özkul virüsü izole etmeyi başardılar