Sporx Extra Arama Logo

Ronaldinho'nun hiç bilinmeyen transfer hikayesi!

Dünya futboluna damga vuran efsane Ronaldinho'nun 2001'de İskoçya ligi ekiplerinden St.Mirren'a transfer olmaya çok yakın olduğunu biliyor muydunuz?
9

RONALDINHO'NUN BİLİNMEYEN HİKAYESİ

Dünya futboluna damga vuran efsane Ronaldinho'nun 2001'de İskoçya ligi ekiplerinden St.Mirren'a transfer olmaya çok yakın olduğunu biliyor muydunuz?
8

RONALDINHO, İSKOÇYA'YA TRANSFER OLSAYDI...

2003'te Barcelona'ya transferinin ardından dünya futbolunun efsanelerinden biri haline gelen Ronaldinho'nun kariyeri İskoçya'ya transfer olsa farklı seyreder miydi?
7

SAINT MIRREN'İN RONALDINHO İLGİSİ

Saint Mirren'ın o zamanki teknik direktörü Tom Hendy'nin Arjantin ve Brezilya'da özel bağlantıları vardır ve kulağına Ronaldinho'nun ismi çalınır.
6

İSKOÇYA'YI CİDDİ ŞEKİLDE DÜŞÜNDÜ

O dönem artık Avrupa futboluna adım atması gerektiğini düşünen Ronnie'nin de aklı çelinir ve St. Mirren acaba doğru bir yer olabilir mi diye düşünmeye başlar.
5

RONALDINHO İÇİN 6 MİLYON POUND

St.Mirren; Ronaldinho için 6 milyon pound'u gözden çıkarır, o dönemki mali durumları iyidir. Ancak Ronaldinho'nun çevresinden birinin Brezilyalıya sahte pasaport çıkarttığı haberleri gündemi meşgul eder.
4

FIFA'DAN İZİN ALAMADILAR

St. Mirren, Ronaldinho ile anlaşmaya yakın olmasına rağmen uluslararası izin belgesini FIFA'dan o dönem için almayı başaramaz.
3

''BÜROKRATİK ENGELLER''

Teknik direktör Tom Hendry, o dönemi şöyle anlatıyor: ''Ronaldinho ile görüşüyorduk, anlaşmaya da yakındık ancak bürokratik engeller bizi engelledi.''
2

''PSG'DEN ÖNCE BİZİ KABUL ETTİ''

''PSG'ye gitmeden önce bizde oynamayı kabul etmişti diyebiliriz. Ancak transfer bu sebepten dolayı gerçekleşmedi. Biz de yerine Coventry'nin serbest bıraktığı bir oyuncu aldık. 7 maçta gol atamadı ve yolları ayırdık.''
1

''KİMİN OLDUĞUNU BİLE UNUTTUM''

Ronaldinho ise geçmişte bu transferi doğrularcasına bir açıklama yapmıştı. Brezilyalı ''Bir kulüple görüşüyordum ancak uzun zaman önceydi. Kim olduklarını dahi unuttum.'' demiştir.