Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Beşiktaş maçı yorumları
10
RIDVAN DİLMEN'İN YORUMLARI

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın sahasında Gaziantep FK'yi 1-0 mağlup ettiği maçı TRT Spor'da değerlendirdi.

9
"BU BİR OPERASYONDUR"
"Geçen hafta bunu servis yaptılar bütün hakemlere. Geçen hafta 10 maç oynandı değil mi. 10'larca pozisyon var mı ortaya çıkan? Var. Elemişler elemişler elemişler 5-6 pozisyon yazmışlar. Bu bir operasyondur. 1 maç örnek vermişler, onun üzerine yazmışlar. Şerefim üzerine hiç bir hakemden falan almadım bunu. Bütün gazetecilerin ve kulüplerin eline geçmiştir."
8
"İKİ DAKİKADA BİRBİRLERİNİ SATIYORLAR"
"Geçen haftaki Beşiktaş - Rize maçını ele almışlar. Beşiktaş'a diyorlar ki "Bunlar var ya bunlar, size bir gol verdiler Rize'ye kıyak yaptılar diyor. Onlar yüzünden böyle oluyor diyor. Sen hakemsin, psikolojini darma dağın ediyorlar böyle yaparak maça çıkmadan önce. Çağırırsın anlatırsın derdini hakemle 'Rize'nin attığı gol haksız' diye . Emreciğim Ahmetciğim konuşuyorsunuz ama bunlar böyle işte diyor. Satıyorlar iki dakikada birbirlerini."
7
"TEMPOYA AYAK UYDURDULAR"

Gaziantep'te çok eksik vardı. Oynayan oyuncuların da çok ezildiklerini görmedik. Mümkün olduğu kadar tempoya ayak uydurmaya çalıştılar. Futbolda başarının ölçüsü nedir. Türkiye'de başarılı ilk üç teknik direktörü sayarız. Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş. 3'ü de istifa etmedi. Üçü ile de yollar ayrıldı. Şimdi bu üç hocayı bir düşünelim.

6
"EN SON GİDECEK İSİM YALÇIN'DI"

Ben Türkiye'de takımlar minimum 16 kişi teknik direktör değiştirecek demiştim ama en son 2 kişi kim diye sorarlarsa biri Fatih Terim diğeri Sergen Yalçın'dı. İkisiyle de yollar ayrıldı. Geçen sene çifte kupalı, Süper kupayı da bir ucundan Sergen Hocaya yazabiliriz, ki o da devre arasını göremedi. Futbolda dün asla ve asla yok.

5
"ÇOK İYİ BAŞKAN AMA ETRAFI KÖTÜ"

Türkiye'de artık şöyle bir cümle çıktı. Çok iyi başkan ama etrafı kötü. Bunlar şehir efsanesidir. En kolay savunma aracıdır. Bu TFF için de geçerlidir, MHK için de geçerlidir, kulüp başkanları için de geçerlidir ve hatta teknik direktörler için de geçerlidir. Örneğin Selçuk İnan ve Necati Ateş.

4
"MOTİVASYONLARI YÜKSEKTİ"

Bugün ki oyuna baktığımızda karambolde maçın 1-1 bittiğini görebilirdik ama Beşiktaş'ta oyuncular iyi oynamasa da motivasyonlarının yüksek olduğunu gördüm.
Burada Önder hoca kadar yönetimi de kutlamak lazım. Sergen Yalçın gibi bir figürden sonra alt yapıdan bir Teknik direktör getirmek önemli bir hareket.

3
"OYUNCULAR COŞKULU"

Oyuncuların coşkusunu ve heyecanını görüyorum, kaytaranı da pek görmüyorum ve bu işte Yöenetimin de başarılı olduğunu düşünüyorum. Takım puan olarak geride olabilir ama şuan heyacanlı ve coşkulu ve sürekli mücadele eden bir takım var.

2
"KAZANMAK İSTİYORLARDI"

Necip'in sakat oynadığını, Pjanic'in isyanını görebiliyorum. İyi oynar kötü oynar ama kazanmak istiyorlardı. Görünen şu ki bu oyuncular sezon sonuna kadar da maksimumunu vermeye çalışacaklar.

1
"BATSHUAYİ KÖTÜ OYUNCU DEĞİL"

Geçen hafta ki maçta niye üçlü oynadın diyemeyiz Beşiktaş'a bu yıl oynadığı en çok pozisyona girdi o maç. Bulduklarını atsaydı maçta 7 gol bulurdu. Özellikle takımda Batshuayi, çok pozisyona giriyor ama çok gol kaçırıyor. Batshuayi kötü oyuncu değil. Ben beğeniyorum.