Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den: "Fenerbahçe 9 kişi kalmalıydı"
16

RIDVAN DİLMEN'DEN FLAŞ YORUMLAR...

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisini NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında değerlendirdi.
15

"BAŞKA STATTA OLSA G.SARAY KAZANIRDI"

Devre de Isla sağ bek İsmail'i sol beke almalıydı. Bizim de hatalarımız olabilir elimiden geldiğince gördüğümüzü söyledimiz için buradayız. Maçı izleken Fenerbahçeli'yim ama gördüklerimi söylemeliyim. Başka bir stadyumda olsaydı, Galatasaray bu maç kazanırdı. Kazanamamasının birinci nedeni Fenerbahçe tarafatarıydı. Fatih Terim rakibin 10 kişi kalmasını hesaplamadı.
14

"MEHMET TOPAL ATILMALIYDI"

Ali Palabıyık dağıldı. Beraberklik golünden önce faul var. Mehmet Topal'ın atılması lazımdı. 10 kişi olmanın rahatlığıyla oynadı. Galatasaray'da oyuncular sanki hiç maç bitmeyecek gibi oynadı. Böyle bir maçta rakibi kırmışsın ikiye üçe gidebilirsin ama oyuncuların hatası. Mehmet Topal'ın kasıtlı olmamasına rağmen devam etmesi ve Mehmet Topal'a 2. sarı kartı vermeliydi. Ali Palabıyık, maçı skora göre yönetti.
13

"F.BAHÇE'NİN GOLÜNDEN ÖNCE FAUL VAR"

Benim yapmam gereken zaten Ali Palabıyık'ın hatalarını söylemek. Maçın ikinci yarısında maçın kaderine etki eden iki hatası vardı. İlk hatası; Mehmet Topal ikinci sarı kartla oyundan atılmalıydı. İkinci hatasıysa Fenerbahçe'nin attığı golün öncesinde faul vardı.

12

"SERDAR VE SKRTEL EN İYİSİ"

Maçta oyuncuları değerlendirirsek Serdar Aziz ve Skrtel 1. ve 2. en iyilerdi. Nabil Dirar ilk yarıda sağ beke geçmeliydi. Maç 11'e 11 olsa Fenerbahçe'nin kazanma ihtimali daha fazla olurdu. Hakem direk skoru etkiledi. Mücadele eden Fenerbahçe ile açıkçası daha az mücadele eden Galatasaray'ın maçıydı.
11

"F.BAHÇE 9 KİŞİYKEN GOLÜ YEDİ"

Oyunda Skrtel yoktu tecrübeli kaptan orada söylerdi ve oyunu başlatmazdı Galatasaray golü attığında Fenerbahçe 9, Galatasaray 11 kişiydi. Fenerbahçe en uzun oyuncusu bertaraf olmuşken 9 kişi golü yedi.

10

"HAKEM DOĞRU KARARLAR VERSE..."

Galatasaray oyuncular çok ağırdan aldı. Mitroglu'nu daha erken oyuna sokabilirdi. Fenerbahçe yenilmemek için her şeyi yaptı.  Ali Palabıyık doğru kararları vermiş olsaydı Fenerbahçe 9 kişi olurdu ve Galatasaray kazanırdı.
9

"ISLA SAĞ BEK OYNASAYDI..."

Fenerbahçe'de Isla sağ bek oynasaydı gol yemezdi. Isla bek olduğu için en kötü çevre kontrolünü yapar vurdurmazdı. Isla, sağ bektir. Ben hocanın yerinde olsam orijinal beklerle oynardım.
8

"TOPAL'A ÇOK YÜK BİNDİ"

Beklediği performansı Tolgay'dan alamadı, Topal'a çok yük binidi.  Mesela Fatih Terim Emre Taşdemir'i sol beke koyabilir miydi?
7

"MAÇ 11'E 11 OYNANSAYDI..."

Galatasaray 7'de 7 yapsaydı şampiyon olurdu ama şimdi o şansını kaybetti. Galatasaray paslaşmalarda çok basit oynadı. Maç 11'e 11 gitseydi Fenerbahçe şanslıydı.
6

"MAÇ KAYSERİ'DE OLSA KAYSERİ 9 KİŞİYDİ"

Mental olarak İngiltere'de de hakemler hata yapıyor ama kuşkulu değil. Şu maç Kayseri'de olsaydı Kayserispor 9 kişiydi.

5

"PALABIYIK GÖRDÜĞÜNÜ ATMALIYDI"

Eljif'in golünde Ali Palabayık, Bülent Yıldırım'ı dinledi ve izlemeye gitmedi. Ali Palabıyık, iki kez büyük hata yaptı. Bugün VAR'da Galatasaray'ın aleyhine hatalar yapıldı daha önceden lehine hatalar yapıldı. Ali Palabıyık gördüğünü atmalıydı. Fenerbahçe'nin golünde Bülent Yıldırım, Ali Palabıyık'ı izlemeye ısrarla çağırmalıydı.
4

MUSLERA, ATIBA GİBİ İSİMLER..."

Anadolu takımlarına kartlar direk veriliyor ama büyüklere gelince olmuyor. Bugün iki takımda büyük olunca duruma göre verildi. Muslera, Atiba gibi isimler başka bir adamlar. Bu isimlerin futbolu bırakınca da bizimle kalmalı. Maç bitince söyledikleri nasıl aklı başında düzgünce.
3

"BAŞAKŞEHİR %60 ŞAMPİYON"

Galatasaray'ı ben genel olarak beğenmedim. Bu Fenerbahçe'yi yenmesi lazımdı. Rakibi oyundan düşmüş, 10 kişi kalmış, yenemedin. Başakşehir %60 şampiyon olur, Galatasaray %40 ihtimalle şampiyon olur.
2

"HATA BAŞKA, YANLIŞ BAŞKA..."

Türkiye'de teknoloji önemli de kim kullanıyor bu teknolojiyi? İnsan. Ülkemizde garip şeyler oluyor. Bence VAR konusunda insan kaynağımızda sorun var. Ben hep diyorum hata başka bir şey yanlış başka bir şey.
1

"O ARMA OLMASAYDI..."

Galatasaray'a karşı 11'e 10 oynarak beraberlik almak önemli ama Fenerbahçe çok kötü futbol oynadığı bir sezon geçiriyor. O arma olmasaydı bu maçta Fenerbahçe 3-1 mağlup olurdu.