Sporx Extra Arama Logo

Perez'den Türkiye sözleri
17
PEREZ'İN SÖZLERİ
Real Madrid Başkanı ve aynı zamanda Avrupa Süper Ligi hareketinin öncüsü Florentino Perez, UEFA Başkanı Alexander Ceferin'in açıklamalarına cevap niteliğinde katıldığı canlı yayında konuştu.
16
"BEN REAL MADRID BAŞKANIYIM"
"Real Madrid ve Süper Lig başkanı mı? Real Madrid başkanı benim için yeterli."
15
"BÖYLE SALDIRI GÖRMEDİM"
"Hayatımda böylesine organize şekilde saldırı görmedim. Tehditler, küfürler... Sanki birini öldürmüşüz, futbolu öldürmüşüz gibiydi."
14
"1 İNGİLİZ TAKIMI DİĞERLERİNİ ETKİLEDİ"
"6 İngiliz kulübü içinde ilgisi daha düşük olan biri vardı, o da diğerlerini etkilemeye başladı. Korku vardı. 6 İngiliz'den biri tam olarak ikna olmuş değildi."
13
"HERKESE YALAN SÖLEDİLER"
"Hepinize yalan söylediler. Yerel liglerin sona ereceği, futbolun doğasının bozulacağı, futbolu öldüreceğimiz söylendi. Bunlar doğru değil. Bu yalanları yayanların kaybetmek istemedikleri ayrıcalıkları var."
12
"BU DEĞİLSE BAŞKA PROJE"
"Bu proje işe yaramadıysa, bir başkası yarayacak. Unutmayın, 12 kulüp bağlayıcı bir sözleşme imzaladı."
11
"NADAL FEDERER İLE OYNARSA İZLENİR"
"Nadal, Federer ile oynarsa, herkes izler ama Nadal dünyanın 80 numarasıyla oynarsa kimse izlemez."
10
"BARCELONA DÜŞÜNÜYOR"
"Juventus ve Milan ayrılmadı, Barcelona düşünüyor. Belki biraz değiştirebiliriz. İngiltere ve İspanya'dan en büyük 4 takım girer. Önemli olan büyüklerin oynaması, böylece çocuklar bu maçları izleyecek."
9
"İZLEYEMEDİĞİM MAÇLAR VAR"
"Herkes bir an dürüst olsun, kimsenin izlemediği maçlar var. Benim izlemekte zorlandığım maçlar var ve bu maçlar İngiltere'de, İspanya'da, İtalya'da!"
8
"SÜPER LİG PROJESİ ASKIDA"
"Süper Lig projesi ölmedi, hayatta. Sadece askıya aldık. Kimse Süper Lig'den ayrılık için gereken tazminatı ödemedi çünkü henüz kimse ayrılmadı. Ayrılırlarsa cezasını çekerler."
7
"TÜRKİYE'DEN TAKIM OLMAZ"
"Her şeye açığız ama örneğin küçük bir ligden, Türkiye'den bir takım girmek isterse problem olur. Çünkü para büyük maçlardan, büyük rekabetlerden geliyor."
6
"BÜYÜKLER ZATEN HEP AVRUPA'DA"
"Süper Lig'de hep aynı 15 takım olacak diye eleştiriyorlar. Zaten Real, Atletico, Barcelona her sezon Avrupa'da, aynısı diğer ligler için de geçerli."
5
"BEN YALNIZ DEĞİLİM"
"Yalnız hissetmiyorum, kimse beni yalnız bırakmadı. Bugün Agnelli ile 3 kez konuştum, benim yanımda. Barcelona benim yanımda. Sonuçta baktığımızda bu yaz büyük transferler olmayacak. Para zengin kulüplerden fakir kulüplere akmadığında da herkes acı çekecek"
4
"BEN MAAŞLI ELEMAN DEĞİLİM"
"Mbappe ve Haaland gibi transferleri yapmak imkansız. Sadece Real Madrid için değil, Süper Lig olmadan kimse yapamaz. Süper Lig'in öldüğünü düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Ben ne UEFA'dan ne de FIFA'dan korkarım. Real Madrid, kupa zengini bir kulüptür ama ben Real Madrid başkanı olarak 1 kuruş kazanmadım. La Liga Başkanı ve UEFA Başkanı ise maaşlı birer eleman."
3
"MANU İLE OYNARSAK MUTLU OLACAKLAR"
"Madrid taraftarları aptal değil. Eğer şu anda hafta arasında oynadığımız maçlar yerine Manchester United ile oynayacağız dersek, tabii ki mutlu olacaklar."
2
"40 KİŞİ..."
"Protesto eden Chelsea taraftarları mı? Topu topu 40 kişi vardı. Onları oraya kimin getirdiğini de isteyene söylerim."
1
"EĞİTİMLİ UEFA BAŞKANI İSTİYORUM"
"Ben eğitimli bir UEFA Başkanı istiyorum. Konuşmasını bilen bir başkan istiyorum. Örnek bir başkan istiyorum."