Sporx Extra Arama Logo

Florentino Perez: "Bu değişim şarttı"
29
PEREZ'İN AÇIKLAMALARI
Real Madrid başkanı Florentino Perez, öncülerinden olduğu Avrupa Süper Ligi projesiyle ilgili katıldığı canlı yayında konuştu.
28
"MAÇLARI KISALTABİLİRİZ!"

"Gençleri analiz ediyoruz. Özellikle 16-24 yaş arasını. Yüzde 40'ı futbolla ilgilenmiyor. Neden? Maçların çok uzun olduğunu söylüyorlar. Gençler maçın tamamını izlemiyorsa o zaman maçı kısaltırız. İlgi çekici hale getiririz."

27
"BİR ŞEYLER YAPMAK ZORUNDAYDIK"
"İngiltere, İtalya ve İspanya'nın en büyük kulüpleri yaşadıkları büyük kayıplar nedeniyle zor durumda. Sadece Real Madrid, salgın döneminden beri 400 milyon euro kaybetti. Bir şeyler yapmak zorundaydık. Tek yol rekabeti arttıran maçlardı"
26
"BÜYÜKLER BİRBİRİYLE OYNAMALI"

"Şampiyonlar Ligi yerine Süper Lig'i inşa ederek çözüm bulmak zorundaydık. TV gelirlerinden başka gelir olmayınca dünyanın en büyük kulüpleri arasındaki maçları insanlara izletme niyetimiz oldu. Böylelikle daha büyük gelirler elde edilebilir"

25
"DEĞİŞİM ŞART"
"Ben 2000 yılında futbol dünyasına girdim. Futbol içinde bulunduğumuz zamanlara uyum sağlamak zorundadır. 1950'lerde olduğu gibi ilgi kaybolduğu zamanlarda değişim gerekiyor. O zamanlar UEFA ve FIFA yine değişime karşıydı ama futbol böyle değişti"
24
"15 TAKIMIZ, 5 TAKIM DAHA GELECEK"
"Biz şu anda 15 takımız. Aramıza katılacak 5 takım daha olacak. 5 takım her sezon bu ligde değişmeli olarak oynayacak. Bu lig kendi içinde kapalı bir lig olmayacak."
23
"ŞAMPİYONLAR LİGİ FORMATINI ANLAMADIM"
"Ben yeni Şampiyonlar Ligi formatından hiç bir şey anlamadım! Bundan para çıkaramayız. Biz önümüzdeki 20 yılı kurtarmak için bir şeyler yapmalıyız. Durumumuz trajik seviyelerde"
22
"BİZİ MEN EDEMEZLER"
"Bizi bu sezon Şampiyonlar Ligi'nden men edemezler. Yerel liglerden bizleri men edemezler. Futbolcuların milli takımlara alınmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunları net şekilde söylüyorum."
21
"EKONOMİK ÇIKMAZDAYIZ"
"UEFA, 2024 için Şampiyonlar Ligi'nde değişikliğe gitmeyi kararlaştırdı! 2024'e kadar biz ölürüz! Ekonomik olarak çıkmazdayız. Gelirler azaldı, gençler futbolla ilgilenmiyor. Futbolu ayağa kaldırmak için bunu yapmak zorundaydık. UEFA'nın kuklası değiliz."
20
"ONLARI DAVET ETMEDİK"
"PSG'yi ve Alman kulüplerini, Süper Lig'e davet etmedik."
19
"UEFA BAŞKANI DEĞİŞMELİ"
"UEFA Başkanı Ceferin, Juventus Başkanı Agnelli'ye hakaret ediyor! Böyle bir şey olabilir mi? Böyle saldırgan bir UEFA başkanı istemiyoruz, başkan değişmeli."
18
"FUTBOLU KURTARMA PROJESİ"
"Süper Lig zenginlerin oynadığı bir lig değil! Futbolu kurtarmak için büyük, mütevazı ve güçlü dayanışma rekabeti olan bir lig. Yerel liglerin biteceğini söylüyorlar! Böyle bir şey olamaz. Real Madrid olarak Valencia deplasmanına as kadroyla gitmeyecek miyiz? Bu olabilir mi? EuroLeague'de böyle bir şey oluyor mu?"
17
"KİMSE ÖNEMSEMİYOR"
"Şampiyonlar Ligi, çeyrek finallerden itibaren izlenen bir organizasyona döndü. Önceki maçları kimse umursamıyor."
16
"BORIS JOHNSON'A YANLIŞ SÖYLEDİLER"
"Boris Johnson, Süper Lig'i iptal etmek için her şeyi yapacağını söyledi çünkü ona Premier Lig'in ortadan kalkacağını söylediler. Bu yanlış, doğru değil. Her şey normale dönecek..."
15
"SÜPER LİG'DE DAHA ÇOK KAZANACAĞIZ"
"15 takım sabit olacak. Roma, Napoli gibi takımlar da bu ligde yer alma şansına zaman zaman sahip olabilirler. Şampiyonlar Ligi'ni kazanırsanız, UEFA'dan 120-130 milyon € alıyorsunuz, ancak Süper Lig'de çok daha fazla kazanacağız."
14
"EN İYİ HAKEMLERİ ALACAĞIZ"
"Süper Lig'de VAR sistemi, hakemler ve daha birçok konu daha gelişmiş şekilde olacak. En iyileri olacak. Kovulana kadar bu lige başkanlık yapacağım. Futbol taraftarları ve kulüpler kazanacak. Emin olun. En iyi hakemleri transfer edeceğiz"
13
"LAPORTA'YI BEN İKNA ETTİM"
"Süper Lig, Barcelona'ya da ekonomik olarak yardımcı olacak. Laporta'yı ikna etmekte bu yüzden pek zorlanmadım."
12
"YENİ SEZONDA BAŞLIYOR"
"Süper Lig yeni sezonda başlıyor. Cumartesi günü 12 kulüp başkanı resmi sözleşmeleri imzaladı. Kimse ayrılamaz! Birlikte harika bir proje gerçekleştireceğiz."